ICE Classic: Jordi Savall

Muzyka klasyczna

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • wtorek, 13 października 2020, 19:30

Z przykrością informujemy, że zaplanowana na 13 października 2020 r. rejestracja koncertu Jordiego Savalla w Centrum Kongresowym ICE Kraków w ramach cyklu ICE Classic nie odbędzie się. Powodem takiej decyzji jest informacja o zdiagnozowanym przypadku COVID-19 wśród jednego z solistów mających wykonać IX Symfonię Beethovena. W związku z powyższym KBF, czyli wyłączny organizator koncertu, wspólnie z zespołem podjął decyzję o całkowitym odwołaniu zarówno samego wydarzenia jak i jego rejestracji.
Dynamiczny rozwój sytuacji epidemiologicznej w ostatnich dniach oraz decyzja Ministerstwa Zdrowia o ponownym włączeniu Krakowa do strefy, w której obowiązują dodatkowe obostrzenia, zmusiły nas w ubiegłym tygodniu do odwołania koncertu w ramach cyklu ICE Classic. Początkowo jednak koncert Jordiego Savalla wraz z orkiestrą Le Concert des Nations miał zostać w całości zarejestrowany w przestrzeniach ICE Kraków bez udziału publiczności, ale po otrzymaniu informacji o zdiagnozowanym przypadku COVID-19 wśród jednego z solistów mających wykonać IX Symfonię Beethovena, przyjazd artystów do Krakowa oraz samo nagranie koncertu nie dojdzie do skutku. 
Bezpieczeństwo osób pracujących przy rejestracji koncertu oraz samych artystów jest dla nas najważniejsze. Całkowite odwołanie wydarzenia jest trudną, ale jedyną możliwą do podjęcia w obecnej sytuacji decyzją, w związku z tym liczymy na Państwa wyrozumiałość i współpracę. 
Poniżej znajdą Państwo informacje na temat możliwości zwrotu biletów i karnetów.

Z poważaniem
Dyrektor BKF
Izabela Błaszczyk wraz zespołem

ZASADY ZWROTU BILETÓW I KARNETÓW NA KONCERT ICE CLASSIC: JORDI SAVALL 

BILETY LUB KARNETY ZAKUPIONE PRZEZ PORTAL EVENTIM.PL LUB POPRZEZ STRONĘ KBF.KRAKOW.PL/BILETY
W przypadku biletów lub karnetów zakupionych przez portal Eventim.pl lub poprzez stronę kbf.krakow.pl/bilety, otrzymają państwo wiadomość mailową o sposobie dokonania zwrotów.

BILETY LUB KARNETY ZAKUPIONE W PUNKTACH SPRZEDAŻY STACJONARNEJ EVENTIM 
Zwrotu biletów lub karnetów można dokonać wyłącznie w tym samym punkcie, w którym dokonano zakupu.

BILETY LUB KARNETY ZAKUPIONE W PUNKTACH INFOKRAKÓW
W przypadku biletów lub karnetów zakupionych w punktach oficjalnej sieci informacji miejskiej i turystycznej InfoKraków, zwrotu należy dokonać w tym samym punkcie, w którym dokonano zakupu.
Lista punktów InfoKraków: www.infokrakow.pl

***

Koncert jest częścią dużego projektu, który zakłada wykonanie wszystkich symfonii Beethovena przez założoną przez Savalla orkiestrę Le Concert des Nations. W Krakowie usłyszymy klasyczne, choć brzmiące już romantyzmem arcydzieło zawierające słynną Odę do radości. Koncert będzie kolejną okazją do upamiętnienia 250-lecia urodzin Beethovena, które będą obchodzone przez cały 2020 rok.

Jordi Savall – dyrygent
Le Concert des Nations
Chór NFM

L. van Beethoven: IX Symfonia

Jordi Savall – legendarny hiszpański dyrygent i gambista, jego działalność koncertującego wykonawcy, nauczyciela, badacza oraz twórcy nowych projektów muzycznych i kulturalnych uczyniła go jedną z czołowych postaci świata wykonawstwa historycznego. Za swoją pracę artystyczną otrzymał szereg nagród i wyróżnień, wśród których można wymienić między innymi MIDEM Classical Award, International Classical Music Award i nagrodę Grammy. Jego programy koncertowe zmieniają muzykę w pomost pozwalający na osiągnięcie porozumienia i pokoju pomiędzy różnymi, często zwaśnionymi narodami i kulturami. W tym celu muzyk zaprasza do współpracy ze swoimi zespołami artystów arabskich, izraelskich, tureckich, greckich, ormiańskich, afgańskich, meksykańskich i północnoamerykańskich. W 2008 roku Jordi Savall został mianowany ambasadorem Unii Europejskiej do spraw dialogu międzykulturowego i otrzymał tytuł „Artysty na rzecz Pokoju” w ramach programu Ambasadorów Dobrej Woli UNESCO
Bogata kariera muzyczna Jordiego Savalla przyniosła mu najwyższe krajowe i międzynarodowe wyróżnienia i nagrody, wśród których należy wymienić prestiżową Nagrodę im. Léonie Sonning uważaną za muzyczną Nagrodę Nobla. Savall wielokrotnie gościł w Krakowie na festiwalu Misteria Paschalia
„Jordi Savall prezentuje nieskończoną różnorodność naszego wspólnego dziedzictwa kulturowego. Jest człowiekiem na miarę naszych czasów” („The Guardian”, 2011). 

Orkiestra Le Concert des Nations, założona w 1989 roku przez Jordiego Savalla i Montserrat Figueras, powstała z potrzeby stworzenia orkiestry wykorzystującej instrumenty z epoki, która mogłaby wykonywać repertuar obejmujący muzykę od baroku aż po romantyzm (1600-1850). Źródłem nazwa zespołu stało się dzieło François Couperina Les Nations prezentujące koncepcję zjednoczenia się stylów muzycznych oraz przekonanie, że sztuka w Europie zawsze powinna mieć swój wyróżniający styl – piętno epoki Oświecenia.
Kierowana przez Jordiego Savalla orkiestra Le Concert des Nations była pierwszym zespołem złożonym w większości z muzyków z krajów łacińskich (Hiszpanii, krajów Ameryki Łacińskiej, Francji, Włoch, Portugalii i innych) – światowej klasy specjalistów-wykonawców muzyki dawnej, wykorzystujących instrumenty z epoki i odtwarzających dzieła zgodnie z historycznymi zasadami. Od samego początku działalności celem zespołu było zwiększanie świadomości publiczności na temat repertuaru najwyższej klasy muzyki dawnej poprzez połączenie pełnego poszanowania dla pierwotnego ducha każdego utworu z ożywczym podejściem w ich interpretacji. Dzięki swoim produkcjom, nagraniom i występom w największych miastach i na festiwalach na całym świecie zespół zdobył sławę jednej z najlepszych orkiestr specjalizujących się w wykonywaniu muzyki na instrumentach z epoki, oferujących eklektyczny i zróżnicowany repertuar obejmujący zarówno najwcześniejsze utwory skomponowane na orkiestrę, jak i największe dzieła klasycyzmu i romantyzmu.

W 2020 roku w cyklu ICE Classic czeka nas jeszcze recital Jakuba Józefa Orlińskiego.

ICE Classic to cykl łączący nazwiska gwiazd muzyki klasycznej z przestrzenią Centrum Kongresowego ICE Kraków. Serię zainaugurował recital Aleksandry Kurzak w 2015 roku, zaś ostatni koncert wpisał się w obchody 85. rocznicy urodzin Krzysztofa Pendereckiego – w lipcu 2018 roku wystąpiła Orchestre symphonique de Montréal pod batutą Kenta Nagano, wykonując Pasję według św. Łukasza. Kompozytor uświetnił swoją obecnością koncert odbywający się w Sali Audytoryjnej, która od 30 maja tego roku nosi jego imię.
W Sali Audytoryjnej im. Krzysztofa Pendereckiego w Centrum Kongresowym ICE Kraków gościliśmy już w ramach cyklu ICE Classic najwybitniejszych wykonawców światowych scen muzyki klasycznej, wśród których znajdziemy takie nazwiska, jak Anne-Sophie Mutter, Max Richter, Elīna Garanča, Aleksandra Kurzak czy Diana Damrau – mówi Izabela Helbin, dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.