Salon Literacki. Wieczór autorski Ewy Elżbiety Nowakowskiej

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 21 listopada 2019, 18:00

„Smoki, żaglowce i napisy na murach. Felietony o AGH i okolicach” – Biblioteka Kraków zaprasza do Salonu Literackiego na wieczór Ewy Elżbiety Nowakowskiej.

Co łączy Staszica z Leśmianem, a ulicę Pomorską z morzem? Czy na Kawiorach jadało się kawior, a ulica Gramatyka jest niegramatyczna? Jakie znaczenie mają litery "NA" na murach? Który amerykański poeta pisał wiersze o parku Jordana? Co pierwotnie miało się znajdować na dachu gmachu A-0? Gdzie mieszkał jeden z założycieli AGH? Czy w średniowieczu wykładano górnictwo? Ile smoków w okolicy naszej uczelni mogą znaleźć geolodzy? Jaki jest związek Ewangelii z metalurgią? Gdzie w pobliżu AGH mieszkali Żydzi i Romowie? Co uprawiano przy ulicy Ogrodniczek? Na te i inne pytania odpowiada zbiór felietonów Ewy Elżbiety Nowakowskiej, wykładowczyni języka angielskiego w Studium Języków Obcych, ale także nagradzanej poetki i tłumaczki, w tym roku obchodzącej dwudziestolecie debiutu książkowego. Autorka ukazuje inną, nieznaną historię AGH i okolic, zwracając uwagę na detale, zapomniane opowieści, czytając z kamieni, szukając piękna w najdrobniejszych okruchach: oknie, bramie, świetle na murze, zdziczałym ogródku, opowiedzianej przez taksówkarza anegdocie... Prowadzenie: Elżbieta Zechenter-Spławińska.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.