Moniuszko w Krakowie: Moniuszko – Cornelius

Muzyka klasyczna

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 28 listopada 2019, 18:00

Zapraszamy na niezwykły koncert w Roku Moniuszki – znany i ceniony na całym świecie bas, Łukasz Konieczny, zaprosił do współpracy wybitną mezzosopranistkę Magdalenę Kulig i wspólnie z pianistą Lechem Napierałą przygotowali recital pieśni Moniuszki oraz nową kompozycję niemieckiego kompozytora, Thomasa Corneliusa, będącą hołdem dla polskiego kompozytora. Oprócz znanych i lubianych pieśni Moniuszki, takich jak Dziad i baba czy Stary kapralusłyszymy w Krakowie po raz pierwszy cykl Sonetów do słów Adama Mickiewicza, stworzony przez niemieckiego kompozytora, dyrygenta i pianistę. Koncert odbywa się w ramach cyklu „Spotkań z artystą”, więc po recitalu zapraszamy na rozmowę z wykonawcami, której towarzyszyć będzie prezentacja aplikacji mobilnej „Operalnia”, przygotowanej specjalnie w Roku Moniuszki na kanwie inscenizacji Strasznego dworu w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej w Warszawie. 

Organizatorami koncertu są Krakowskie Forum Kultury oraz Krakowskie Stowarzyszenie Miłośników Opery ARIA.
Ilość miejsc ograniczona.
Wstęp wolny za zaproszeniami.
Zaproszenia do odbioru w Krakowskim Forum Kultury, ul. Mikołajska 2, od 4 do 20 listopada, w dni robocze, w godzinach 9:00 – 18:00.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.