Dyskusyjny Klub Młodego Czytelnika: „Gdzie jest moja czapeczka?”

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 16 listopada 2019, 12:00

Księgarnia Karakter zaprasza 16 listopada o godzinie 12.00 na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Młodego Czytelnika, tym razem poświęcone książce „Gdzie jest moja czapeczka?” Jona Klassena.

Warsztaty dla dzieci (5-7lat) poprowadzi Ada Augustyniak.

W debiutanckiej książce obrazkowej Jon Klassen opowiada historię niedźwiedzia, który stracił swoją ukochaną czapkę. Główny bohater przeprowadza minimalistyczne w środkach dochodzenie, które ujawnia druzgocącą prawdę o czapce, w zabawny i przewrotny sposób pokazując jednocześnie prawdę o naturze ludzkiej.

W czasie warsztatów zastanowimy się nad tym, kiedy kara jest adekwatna do winy? Jak odkryć, że ktoś kłamie? Czy emocje dobrze podpowiadają nam, co robić?

Ada Augustyniak – twórczyni książek obrazkowych, ilustratorka, filozofka i lektorka języka chińskiego na Uniwersytecie Jagiellońskim. Autorskie warsztaty „Rysowania filozofii” prowadzi od wielu lat, ponieważ uważa, że rysowanie jest alternatywną, intuicyjną formą komunikacji z innymi ludźmi, w trakcie której możliwe jest dotarcie do poziomów niedostępnych w rozmowie za pomocą słów. Więcej informacji na stronie www.adaaugustyniak.pl i fanpage'u Ada Augustyniak.

Dyskusyjny Klub Młodego Czytelnika to cykl 20 bezpłatnych spotkań dla dzieci w 3 grupach wiekowych (5-7, 8-10 i 11-12 lat). W trakcie podzielonych na 5 bloków tematycznych spotkań dzieci rozmawiają o przeczytanej książce, a także podejmują aktywności artystyczne bazujące na lekturze. Każdy segment wieńczy spotkanie z autorem(-ką) lub ilustratorem(-ką) reprezentującym(-ą) omawianą formę literacką. W czerwcu zapraszamy na spotkania z komiksem. W kolejnych miesiącach będą to: baśń (wrzesień), literatura przygodowa (październik) i kryminał (listopad).

Partnerzy: Krakowskie Biuro Festiwalowe, Kraków Miasto Literatury UNESCO
Patroni Medialni: Literacka Kavka, Ośrodek Badań Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej, Kwartalnik Ryms
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.