Dyskusyjny Klub Młodego Czytelnika: Tajemnica srebra

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 9 listopada 2019, 12:00

Księgarnia Karakter zaprasza dzieci i rodziców na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Młodego Czytelnika, tym razem poświęcone "Tajemnicy srebra" Martina Widmarka (tłum. Barbara Gawryluk, Wydawnictwo Zakamarki). Warsztaty dla dzieci (5-7 lat) poprowadzi Alicja Żylińska.

Kilka słów o warsztatach:
Lasse i Maja natrafiają na kolejną tajemniczą sprawę, którą podejmują się rozwikłać. W ich miasteczku prowadzone są wykopaliska archeologiczne, do których ktoś z niewiadomych przyczyn włamuje się w nocy. Kto z mieszkańców mógł to zrobić? I jaką rolę w całej sprawie odgrywają czerwone kalosze pastora? Na warsztatach postaramy rozwikłać tą zagadkę oraz zagrać w grę detektywistyczną związaną z książką.

Kilka słów o Prowadzącej:
Alicja Żylińska - absolwentka grafiki, edukacji artystycznej, filozofii oraz pedagogiki. Od lat pracuje z dziećmi, spotykając się z nimi również na warsztatach. Prowadziła m.in. warsztaty tworzenia książek obrazkowych oraz warsztaty recyklingowe. Lubi czytać oraz odkrywać nowe ilustracje dla dzieci (a dobrych ilustratorek i ilustratorów na szczęście przybywa).

***
Dyskusyjny Klub Młodego Czytelnika
to cykl 20 bezpłatnych spotkań dla dzieci w 3 grupach wiekowych (5-7, 8-10 i 11-12 lat). W trakcie podzielonych na 5 bloków tematycznych spotkań dzieci rozmawiają o przeczytanej książce, a także podejmują aktywności artystyczne bazujące na lekturze. Każdy segment wieńczy spotkanie z autorem(-ką) lub ilustratorem(-ką) reprezentującym(-ą) omawianą formę literacką. W czerwcu zapraszamy na spotkania z komiksem. W kolejnych miesiącach będą to: baśń (wrzesień), literatura przygodowa (październik) i kryminał (listopad).

Partnerzy: Krakowskie Biuro Festiwalowe, Kraków Miasto Literatury UNESCO
Patroni Medialni: Literacka Kavka, Ośrodek Badań Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej, Kwartalnik Ryms
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.