Klub Książki Przewrót: Marjane Satrapi „Wszyscy powinniśmy być feministami”

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • wtorek, 12 listopada 2019, 18:00

Klub Książki Przewrót zaprasza do cyklicznych spotkań w przestrzeni słowa – przewrotnej i nieskrępowanej, idealnej odskoczni. Bez skrępowania balansujemy na granicy faktu i wyobrażeń. Odbij się od codzienności i pozwól sobie na intelektualny przewrót w tył, przewrót w przód – ty wybierzesz! Pozostawiamy swobodę, w granicach wzajemnego szacunku i do/wolności słowa.

W listopadzie otwieramy się na kobiecy głos z Nigerii! Czy kobiece doświadczenie w Polsce i Afryce rzeczywiście są od siebie tak odległe, jakby się mogło wydawać? Dlaczego mężczyźni jeszcze bardziej niż kobiety powinni przyłączyć się do ruchu feministycznego? Na listopadowym przewrocie wokół książki „Wszyscy powinniśmy być feministami” autorstwa Chimamandy Ngozi Adichie zastanowimy się nad odpowiedziami na te pytania. Przyjdźcie i poszukajcie ich razem z nami!

Spotkanie poprowadzą Magda Jurecka i Paulina Kutrzeba.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.