Kolacja pożegnalna

Spektakle teatralne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Spektakl Formacji Delfini.

Tytułowa kolacja to wystawne przyjęcie na cześć osoby, której gospodarze wieczoru chcą się pozbyć ze swojego otoczenia. Rozmach, jaki towarzyszy wydarzeniu, ma być dowodem na to, że gość był im bliski. Oczywiście zaproszona osoba nie ma pojęcia, jaki jest cel kolacji.

Pierre i Clotilde są typowymi przedstawicielami francuskiej klasy średniej. Zapraszają Didiera, wieloletniego przyjaciela. Podczas wizyty robią wszystko, aby gość czuł się wyjątkowo: wspominają dawne czasy, otwierają drogie wino i są przemili. Jednak Didier ( w tej roli fantastyczny Janusz Chabior) w pewnym momencie orientuje się, o co w tym wszystkim chodzi. Słyszał bowiem od wspólnego znajomego o podobnych spotkaniach. Sytuacja wymyka się spod kontroli, gospodarze czują się podle, Didier z wdziękiem próbuje ratować sytuację...

Czy Didier wybaczy fałszywym przyjaciołom? Czy Pierre’owi i Clotilde wystarczy determinacji w przeprowadzeniu intrygi do końca? Inteligentna francuska komedia, mistrzowsko zagrana i wyreżyserowana, dostarczy widzom – prócz odpowiedzi – także niezapomnianej zabawy.

  • reżyseria: Tomasz Dutkiewicz
  • scenografia: Wojciech Stefaniak
  • występują: Małgorzata Foremniak, Janusz Chabior i Piotr Gąsowski

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.