Dobry Wieczór Filmowy: Ken Loach

Pokazy filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

TRUDNE SPRAWY

Jego filmy można określić mianem „społecznie zaangażowanych”, ponieważ nie boi się tzw. trudnych tematów i umiejętnie łączy indywidualne problemy ludzi z sytuacją polityczną, dbając o szereg detali, które sprawiają, że opowiadane przez niego historie są autentyczne. Reżyser Ken Loach będzie bohaterem kolejnego Dobrego Wieczoru Filmowego w Kinie Agrafka (15 listopada). Zobaczymy filmy reżysera, które zostały nagrodzone na międzynarodowych festiwalach: Nie ma nas w domu o pewnej rodzinie, która próbuje ułożyć sobie życie w przemysłowym mieście na północy Anglii, a także doceniony przez widzów i krytykę Ja, Daniel Blake, czyli wzruszający portret dojrzałego mężczyzny, który decyduje się pomóc samotnej matce z dwójką dzieci.

(Justyna Skalska, miesięcznik „Karnet”)

Na piątkowy wieczór poświęcony reżyserowi Kino Agrafka wybrało dwa filmy:

20.15 NIE MA NAS W DOMU | Sorry We Missed You,
reż. Ken Loach, Wlk. Brytania/Belgia/Francja 2019, 100’
Historia rodziny, która próbuje ułożyć sobie życie w małej miejscowości na północy Anglii. Ricky i Abbie ciężko pracują, żeby zapewnić sobie i swoim dorastającym dzieciom lepszą przyszłość. Ricky postanawia zrezygnować z marnie płatnego etatu i założyć własny biznes. Wydaje wszystkie oszczędności na zakup samochodu dostawczego. Praca na własną rękę piętrzy jednak przed nim kolejne trudności.

22.10 DZIESIĘĆ PO DZIESIĄTEJ - każdy bilet tylko 10 zł
JA, DANIEL BLAKE | I, Daniel Blake,
reż. Ken Loach, Wlk. Brytania/Francja 2016, 100’
Niesamowicie wzruszająca i pełna humoru historia dojrzałego mężczyzny, który decyduje się pomóc samotnej matce z dwójką dzieci stanąć na nogi. Jednak gdy sam zacznie starać się o rentę, trafi w tryby bezdusznej, biurokratycznej machiny niczym z powieści Franza Kafki.

udostępnij

więcej

  • NIE MA NAS W DOMU | 21 zł, 15 zł (student), 13 zł (senior)
    JA, DANIEL BLAKE | 10 zł ( pokaz w cyklu Dziesięć po Dziesiątej)
    Karnet : 25 zł (dwa filmy) – dostępny tylko w kasie kina
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.