VI Festiwal Literacko-Artystyczny TRAKL-TAT

Festiwale literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • niedziela, 3 listopada 2019 - piątek, 8 listopada 2019

Bez granic

Poezja nie zna granic – ani geograficznych, ani tych wytyczanych przez kalendarz czy epoki. Twórczość wybitnego austriackiego poety przełomu XIX i XX wieku Georga Trakla nieprzerwanie inspiruje pisarzy, muzyków i filmowców. Kraków stał się miejscem samobójczej śmierci poety, a po latach – przestrzenią pamięci o nim za sprawą Festiwalu Literacko-Artystycznego TRAKL-TAT. Tegoroczna, szósta edycja wydarzenia (3-8 listopada) zgromadzi miłośników poezji Trakla, ale też badaczy i komentatorów jego twórczości. Spotkanie w Bibliotece Kraków z Krzysztofem Maćkowskim i Januszem Miką będzie okazją do prześledzenia topografii utworów poety z Salzburga. W Artetece obejrzymy natomiast film Z Wittgensteinem pod prąd w reżyserii Krzysztofa Miklaszewskiego, który stanie się inspiracją do dyskusji poświęconej tytułowemu filozofowi. Stałym punktem festiwalu jest gala Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Georga Trakla. W ostatnim dniu festiwalu w Żydowskim Muzeum Galicja poznamy tegorocznych laureatów, a także wysłuchamy koncertu tria Brzoska/Marciniak/Markiewicz. (Anna Mazur, mieisęcznik Karnet)

3 listopada, godz. 15.00
5. Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką, ul. Wrocławska1-3
Złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą Georga Trakla (1887-1914) w 105. rocznicę tragicznej śmierci

5 listopada, godz. 18.00
Biblioteka Kraków filia nr 21
Georg Trakl. Wojna. Pretekst. Horyzonty, spotkanie z Krzysztofem Maćkowskim i Januszem Miką

6 listopada, godz. 17.30
Arteteka
Pokaz filmu Trakl. Dni są policzone (2019), reż. P. Zapendowski

7 listopada, godz. 18.00
Arteteka
Pokaz filmu Z Wittgensteinem pod prąd (1996), reż. K. Miklaszewski + dyskusja z udziałem Krzysztofa Miklaszewskiego i ks. prof. Józefa Bremera

8 listopada, godz. 18.00
Żydowskie Muzeum Galicja
Gala Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Georga Trakla + koncert Brzoska/Marciniak/Markiewicz

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.