„Poranki z pandą” i „Smocza godzina” w Instytucie Konfucjusza

Dziecięce różności

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Na Poranki z pandą zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym, zaś na Smoczą godzinę dzieci z klas I-III szkoły podstawowej. Wstęp wolny, obowiązują zapisy mejlowe. Godziny warsztatów zostaną podane później.

26 października – W krainie chińskich znaków – Kaligrafia
Zajęcia poświęcone będą tradycyjnej sztuce chińskiej, jaką jest kaligrafia. Uczestnicy dowiedzą się, na czym polega sztuka pięknego pisania i jaką rolę odgrywała w dziejach Państwa Środka. W trakcie warsztatów zaprezentowane zostaną „Cztery Skarby Uczonego”; podstawowe narzędzia dla chińskiego kaligrafa. Przybyli będą mogli spróbować sił w malowaniu znaków, pod opieką naszych instruktorów. Będzie również okazja do złapania mistrza kaligrafii, który w nagrodę opowie nam kilka ciekawych historii o tradycyjnych znakach chińskich.

23 listopada – Tusz i bambus – Malarstwo chińskie
Uczestnicy spotkania zapoznają się z tajnikami malarstwa chińskiego. Zapraszamy w podróż zabarwioną tuszem do krainy chińskich obrazów. Podczas warsztatów poznamy historię i style tradycyjnego tworzenia obrazów w Chinach. Wyruszymy na poszukiwanie siedmiu pand w bambusowym gaju, a także namalujemy żurawie, sosny i storczyki rodem z chińskiego obrazu. Pobawimy się w quiz, na którym będziemy zgadywać czy dany obraz jest chiński. Nie lada okazją będzie również nauka paru słówek związanych z tematyką zajęć.

14 grudnia – Na szczęście – Wycinanki
Podczas grudniowych zajęć przedstawimy sztukę chińskiej wycinanki; od tradycyjnej formy ludowej po współczesną. Uczestnicy dowiedzą się jakie dekoracje z papieru towarzyszą ceremonii zaślubin, przy powitaniu chińskiego nowego roku i jakie obrazki mogą pojawić się na drzwiach chińskiego domu. Pobawimy się w zgadywanie symboliki popularnych znaków i zwierząt na wycinankach, które będzie można wykonać samodzielnie. Opowiemy też co takiego łączy chińskie wycinanki z widowiskowym „teatrem cieni”, wraz z krótką projekcją.

18 stycznia – Maski i akrobacje – Opera Pekińska
Tematem zajęć jest wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa UNSECO, słynna Opera Pekińska. Malownicze stroje i maski, niesamowite pokazy walki i tańca, a wszystko to przy akompaniamencie charakterystycznej muzyki. Te elementy i wiele więcej tworzą tą bogatą i unikalną operę. Na zajęciach wyjaśnimy jaką rolę odgrywają poszczególne kolory, ubrania i gesty aktorów i co mówią do widza. Wraz z uczestnikami sami odegramy chińskie przedstawienie. Odwiedzi nas również tajemniczy aktor w masce, a my będziemy musieli odgadnąć jakie sceny przed nami odgrywa.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.