Open Eyes Economy Summit 2019

Pozostałe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Jest takie wydarzenie, na którym pojawiają się prawie wszystkie ważne tematy – o nich się mówi, czyta, pisze… Te zagadnienia wpływają na nas i naszą przyszłość. Już od 4 lat Open Eyes Economy Summit to prawdopodobnie najbardziej nietypowy kongres w Polsce: dwa dni jak soczewka skupiają najważniejsze współczesne trendy społeczne i myślowe. W dniach od 19–20 listopada po raz kolejny OEES zaproponuje sposoby wyjścia z kryzysu, w jakim znalazł się współczesny świat.

O ochronie lasów deszczowych przed zagrożeniem ze strony przemysłu naftowego opowie Alberto Acosta – były Minister Energetyki i Górnictwa Ekwadoru, który stanął w obronie dżungli i zamieszkujących ją plemion. Nancy Githaiga z WWF Kenia przypomni o potrzebie zmiany relacji między ludźmi i naturą. O moralności w życiu publicznym porozmawiamy z księdzem Adamem Bonieckim i Magdaleną Środą. Szymon Hołownia zada pytanie o chciwość – jeden z grzechów głównych współczesnego konsumpcjonistycznego społeczeństwa. W dyskusji o odpowiedzialności w branży tekstylnej i modowej wezmą udział m.in. Marek Rabij i koncern LPP, z kolei Subindu Garkhel z Fairtrade International ponowi pytanie #whomademyclothes? O specyfice i wyzwaniach Trójmiasta podebatują jego prezydenci. O markach czempionach porozmawiają m.in. kobiety na kierowniczych stanowiskach – Dominika Bettman i Izabela Helbin. Z kolei o problemach z odpadami i ekologicznym stylu życia pomówimy z Adamem Wajrakiem, Aretą Szpurą i przedstawicielami firmy Synthos. Przy okrągłym stole poświęconym polityce klimatycznej zasiądzie z nami m.in. Brunon Bartkiewicz, Prezes Zarządu ING Bank Śląski. O wartościach i sposobie ich językowych reprezentacji w debacie publicznej opowie nam sam profesor Jerzy Bralczyk. Postawimy pytania o to, jak zarządzać sztuczną inteligencją i o to, czy technologia sprzyja więziom społecznym i zastanowimy się nad przyszłością rynku pracy. 

To nie wszystko – to tylko skromna część tego, co czeka tych, którzy zdecydują się wziąć udział w OEES 2019. Będą z nami niezwykli ludzie, wielkie marki, samorządy (m.in. Kraków PL, Wrocław i Małopolska), ważne instytucje (m.in. Pracodawcy RP), największe ośrodki akademickie (Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie) i znaczące redakcje (Dziennik Gazeta Prawna, RMF FM, Interia).

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.