Chodzi o czytanie - spotkanie z Barbarą Gawryluk

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • poniedziałek, 4 listopada 2019, 18:00

Księgarnia Pod Globusem zaprasza na spotkanie z dziennikarka radiową Barbarą Gawryluk. Będzie o pracy dziennikarskiej, miłości do psów i najnowszej książce o Polskiej Szkole Ilustracji.
Wstęp wolny!

Spotkanie odbywa się w ramach projektu Chodzi o czytanie! Spotkania dla dzieci i dorosłych dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Barbara Gawryluk - absolwentka filologii szwedzkiej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od lat pracuje jako tłumaczka i dziennikarka radiowa. W Radiu Kraków prowadzi autorski program o literaturze dla dzieci Alfabet. Książka "Dżok. Legenda o psiej wierności" została wpisana na Złotą Listę Fundacji ABC. Książki "W zielonej dolinie" i "Czarna, Klifka i tajemnice z dna morza" nominowane były do Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego, zaś powieść "Zuzanka z pistacjowego domu" otrzymała Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego. Laureatka nagrody IBBY za upowszechnianie czytelnictwa. W grudniu 2016 r. uhonorowana została Nagrodą Krakowska Książka Miesiąca za biografię "Wanda Chotomska. Nie mam nic do ukrycia".

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.