Chodzi o czytanie - spotkanie z Adamem Wajrakiem

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • wtorek, 19 listopada 2019, 18:00

Księgarnia Pod Globusem zaprasza na spotkanie z Adamem Wajrakiem, autorem książki Wielka księga prawdziwych tropicieli. Razem z dziennikarzem i przyrodnikiem wyruszymy w Polskę, do lasów, na łąki i bagna, nad morze, rzeki i stawy, w góry, do Puszczy Białowieskiej, a także na ulice miast i miasteczek.

Adama Wajrak - ekolog i dziennikarz. Zajmuje się tematyką przyrodniczą, szczególnie dzikimi zwierzętami oraz wpływem człowieka na ich środowisko naturalne. Od 1997 roku mieszka w Teremiskach, wiosce położonej na jednej ze śródpuszczańskich polan w Puszczy Białowieskiej, skąd pochodzą jego liczne korespondencje przyrodnicze. Adam Wajrak często angażuje się w akcje mające na celu ochronę przyrody, w 2006 roku zainicjował zbieranie podpisów pod petycją w sprawie obrony Doliny Rospudy. Otrzymał wyróżnienie Bohatera Europy przyznawane co roku przez amerykański tygodnik „Time” za obronę środowiska naturalnego (2005 r.). Wajrak był jednym z 37 laureatów i jedynym z Polaków w tym gronie.

źródło opisu: http://wyborcza.pl/czystewajractwo/0,0.html

Spotkanie jest organizowane w ramach projektu Chodzi o czytanie. Spotkania dla dzieci i dorosłych dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Partnerzy: Krakowskie Biuro Festiwalowe, Fundacja Miasto Literatury Unesco.
Patroni medialni: Radio Kraków, miastodzieci.pl, Qlturka.pl, Kulturatka.pl, rodzinny-krakow.pl

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.