Russian National Ballet Kostroma w Operze Krakowskiej

Spektakle taneczne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • poniedziałek, 25 listopada 2019, 19:00

Russian National Ballet Kostroma ponownie odwiedzi Polskę w listopadzie br. Po wielkim sukcesie ubiegłorocznych występów, organizatorzy zdecydowali się zaaranżować tournée na bis.
Zespół ten to najlepsza wizytówka rosyjskiej sceny, na równi z baletem Moisiejewa, Bieriozką i Krasnojarskiem. Kierują nim wielcy artyści światowych scen: Elena i Yury Tsarenko oraz Maria Veshkina, a główną ideą, jak im przyświeca jest kultywacja tradycji i wychowywanie młodych pokoleń w szeroko pojętej kulturze i tolerancji.
Program prezentowany przez Russian National Ballet Kostroma zawiera bogatą historię Rosji pokazaną przy pomocy różnych technik scenicznych. Połączenie lirycznych szkiców z elementami baletu klasycznego, starożytnej epopei rosyjskiej oraz tańca współczesnego ukazuje wspaniałe dziedzictwo wielu pokoleń i narodów. Na scenę wyjdzie pięćdziesięciu wybitnych artystów z niezliczoną ilością kolorowych kostiumów i rekwizytów - to będzie wielkie, niepowtarzalne show. Feeria barw i bogactwo dźwięków przeniosą widownię w inny świat, zabierze ich w niezwykłą podróż w czasie, liryczną i nostalgiczną, a zarazem ekspresyjną i pełną wigoru oraz spektakularnych efektów.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.