Poczuj Kraków: Ciekawość

Spacery i zwiedzanie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 12 października 2019, 12:00

Ciekawość to podobno pierwszy stopień do piekła. Ale czy aby na pewno? Ciekawość wiedzie do odkryć, a dla badacza jest wręcz niezbędna. Warto nastawić ucho na plotki, tajemnicze wieści, legendy – by wyłuskać z nich ziarno prawdy. Dlatego dzisiaj wyruszymy szlakiem tajemniczych i legendarnych miejsc usytuowanych na obrzeżach Krakowa.

Rozpoczniemy pod Domem Zwierzynieckim, aby najpierw zwiedzić miejsca ukryte przed ciekawskimi krakowianami – punkty pogańskiego kultu na Salwatorze – miejsce pogańskiej świątyni, okolice kościoła Najświętszego Salwatora oraz tajemnicze okolice klasztoru Norbertanek (jaskinia pod klasztorem, miejsca związane ze zwierzynieckimi legendami). Następnie idąc bulwarem wiślanym dotrzemy do ulicy Kanoniczej, gdzie odwiedzimy miejsca związane z najbardziej dociekliwymi krakowianami w historii… (czyli średniowiecznymi studentami uniwersytetu oraz dom, w którym mieszkał Jan Długosz – najbardziej ciekawski krakowianin w historii). Ciekawskie wywiady, odkrywcze zdjęcia – mile widziane podczas spaceru.

***
Poczuj Kraków
 to spacery edukacyjne dla młodzieży szlakiem pełnych emocji historii ukrytych w tkance miasta. U podstaw cyklu leży przekonanie, że miasto to nie tylko zimne miejskie mury, place i ulice, lecz także kipiące w nim uczucia i pasje, które tworzą jego historię. Gdzie w Krakowie można spotkać gniew? Gdzie ukrywa się nadzieja? A dokąd uciekła miłość? „Poczuj Kraków” wydobywa na światło dzienne porywające miejskie historie, by nadać im nowy sens i znaczenie. 

Prowadzenie: Grzegorz Szymanowski

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.