Klub Wysokich Obcasów: „Portret kobiety w ogniu”

Cykle filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 17 października 2019, 20:45

Kino Pod Baranami, wspólnie z „Wysokimi Obcasami” – magazynem Gazety Wyborczej – oraz Gutek Film zaprasza na przedpremierowy pokaz filmu Portret kobiety w ogniu.

● O FILMIE:

PORTRET KOBIETY W OGNIU
reż. Céline Sciamma, Francja 2019, 119'
(in French and Italian with Polish subtitles)
☆ MFF w Cannes 2019: najlepszy scenariusz, Queer Palm
☆ MFF w Toronto 2019: Nagroda Festiwalowa w sekcji 'Prezentacje Specjalne' (nominacja)
Opowieść o miłości wyprzedzającej swój czas i intymnej więzi zdolnej przełamać niejedno tabu, ubiera w kostium – akcja rozgrywa się w Bretanii w 1770 roku – jak najbardziej współczesne pragnienia i uczucia. Bohaterkami filmu są szykowana do aranżowanego małżeństwa arystokratka Heloiza oraz przybyła z Paryża malarka, Marianna. Ta druga ma namalować portret tej pierwszej, ale w sekrecie: Heloiza nie chce bowiem pozować, buntując się w ten sposób przeciwko przymusowemu zamążpójściu. Marianna dyskretnie obserwuje swoją modelkę, intensywnie tworzy, ale niszczy kolejne wersje obrazu. Czuje, że nie pozna prawdziwego oblicza młodej kobiety tak długo, jak sama będzie ukrywać własne. Czasem burzliwa, jak ocean u wybrzeży Bretanii, czasem intymna, jak cisza panująca w malarskiej pracowni; relacja pomiędzy obiema kobietami przyjmie nieoczekiwany kierunek. Arystokratkę i artystkę połączy wspólna tajemnica. Ta mistrzowsko poprowadzona opowieść o zakazanym uczuciu działa jak iskra, rozpalając wyobraźnię widowni. Zmysłowy, romantyczny, a zarazem drapieżny, Portret kobiety w ogniu umyka melodramatycznym kliszom – przede wszystkim dzięki pełnokrwistym, odważnym bohaterkom, które rzucają wyzwanie swoim czasom.

udostępnij

więcej

  • UWAGA! Osoby, które przyjdą na pokaz z aktualnym numerem magazynu wysokieobcasy będą mogły kupić bilet w promocyjnej cenie 13 zł!
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.