Muzyczne zaduszki na skrzypce i organy

Muzyka klasyczna

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • niedziela, 3 listopada 2019, 17:00

Bazylika Bożego Ciała zaprasza na zaduszkowy koncert na skrzypce i organy, którego wykonawcami będą Roman i Maria Peruccy.

Roman Perucki – organy
Maria Perucka – skrzypce

J.S. Bach Toccata i fuga d-moll BWV 565
J. Bielecki Passacaglia, 3 Pieśni
M. Surzyński Wariacje na temat „Kto się w opiekę”, Wariacje na temat „Święty Boże”
J.G. Rheinberger Abendlied, Ouverture z 6 Utworów op. 150

Roman Perucki – polski organista, pedagog, profesor zwyczajny Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku i działacz kultury. Od 1993 roku dyrektor Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. F. Chopina w Gdańsku. Organista tytularny Bazyliki archikatedralnej w Gdańsku-Oliwie.

Maria Perucka – jest absolwentką Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie skrzypiec prof. Henryka Keszkowskiego. Brała udział w licznych, międzynarodowych kursach mistrzowskich. Występowała w kwartecie smyczkowym, z którym brała udział w wielu konkursach muzyki kameralnej (m.in. laureatka III nagrody – Łódź 1986). Jako solistka występowała z Kaliską Orkiestrą Symfoniczną, a w Zespole Muzyki Dawnej Cappella Gedanensis była koncertmistrzem. Jest członkiem kwartetu skrzypiec 4PM. Koncertuje w wielu kościołach i salach koncertowych w miastach polskich: Warszawa, Kraków, Szczecin, Lublin, Gdańsk oraz w Niemczech, Francji, Włoszech, Belgii, Finlandii, Szwecji i Norwegii, w tym z wieloma wybitnym solistami i organistami. W swoim bogatym dorobku artystycznym posiada nagrania płytowe (z Januszem Szadowiakiem, trąbka, Danutą Mossakowską – Dulską, sopran, i Romanem Peruckim, organy), radiowe i telewizyjne. Prowadzi ożywioną działalność pedagogiczną w Szkole Muzycznej II stopnia w Gdyni, między innymi z uczniami swojej klasy brała udział w mistrzowskich kursach skrzypcowych prowadzonych przez Maxima Vengerowa (październik 2009) i Siergieja Stadlera (czerwiec 2010).

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.