Jubileusz 60-lecia ZPiT UJ „Słowianki”

Muzyka rozrywkowa

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 18 października 2019, 19:30

Pełnia barw, muzyki i niezapomnianych wrażeń! Przyjdźcie na koncert jubileuszowy z okazji 60-lecia działalności ZPiT UJ „Słowianki”! Nóżka będzie chodzić, oko się cieszyć, a serce rosnąć! Jak zwykle zespół zaprezentuje się w dwuczęściowym programie – poświęconym muzyce polskiej i spoza Polski. Razem na jednej scenie zaśpiewają i zatańczą aktualni członkowie i wychowankowie zespołu. Przyjdźcie klasnąć, Słowianki ukłonią się nisko! Będzie energia, taniec, śpiew, piękne stroje i łzy wzruszenia. Bądźcie i Wy! AJDE!

Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Jagiellońskiego „Słowianki” to reprezentacyjny zespół artystyczny Uniwersytetu Jagiellońskiego założony w 1959 roku z inicjatywy pracownika naukowego, slawisty Zdzisława Wagnera. W latach 1972-2013 Zespołem kierował Henryk Wolff-Zdzienicki. Od 2014 roku Zespół prowadzi Marta Wolff-Zdzienicka. Jego członkami są studenci i pracownicy Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz innych krakowskich wyższych uczelni.
Zespół ma w swoim repertuarze polskie tańce narodowe-krakowiaka, kujawiaka, mazura, oberka i poloneza, a także tańce i pieśni ludowe z regionów krakowskiego, kurpiowskiego, lubelskiego, łowickiego, rzeszowskiego, sądeckiego, śląskiego oraz Pienin.
Mimo upływu lat, Słowianki pozostają wierne swej pierwotnej idei i nadal popularyzują pieśni, tańce i melodie innych narodów słowiańskich. Zespół prezentuje swój program występując w oryginalnych strojach ludowych. Grupa wielokrotnie występowała poza granicami Polski, reprezentując kraj i macierzystą Uczelnię na renomowanych międzynarodowych festiwalach folklorystycznych, a w okresie dotychczasowych 60 lat działalności Zespółu dała ponad 3 tysiące koncertów.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.