Klub Książki Przewrót: Marjane Satrapi „Persepolis”

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • środa, 16 października 2019, 18:00

Klub Książki Przewrót zaprasza do cyklicznych spotkań w przestrzeni słowa – przewrotnej i nieskrępowanej, idealnej odskoczni. Bez skrępowania balansujemy na granicy faktu i wyobrażeń. Odbij się od codzienności i pozwól sobie na intelektualny przewrót w tył, przewrót w przód – ty wybierzesz! Pozostawiamy swobodę, w granicach wzajemnego szacunku i do/wolności słowa.

W październiku otwieramy się na kobiecy głos z odległej Persji! Porozmawiamy o jednej z najbardziej rozpoznawalnych autobiograficznych powieści graficznych – Persepolis autorstwa Marjane Satrapi. Autorka z dystansem i nutą nostalgii, a jednocześnie z werwą i humorem, prowadzi nas przez meandry swojej ojczyzny, co nie pozostaje bez wpływu na życie jej i jej najbliższych. Jak zbudować tożsamość w środowisku opresji? Przyjdź i przyłącz się do dyskusji. Zapraszamy!

Spotkanie poprowadzą Magda Jurecka i Paulina Kutrzeba.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.