Tydzień Zdrowia Psychicznego: Czego oczekuje od nas prof. Antoni Kępiń­ski?

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 11 października 2019, 18:00

Antykwariat Abecadło zaprasza serdecznie na bezpłatne spotkanie zatytułowane Czego oczekuje od nas prof. Antoni Kępiński? w ramach Tygodnia Zdrowia Psychicznego.

Spotkanie w piątek 11 października o godzinie 18.00 w Antykwariacie Abecadło, dawnej aptece Pod Aniołem Stróżem przy ulicy Kościuszki 18, będzie dotyczyć zdrowia i kryzysów ludzkiego umysłu w kontekście życia i działalności prof. Antoniego Kępińskiego. Rozmowę z prof. dr. hab. n. med. Andrzejem Cechnickim oraz członkami Akademii Liderów Cogito poprowadzi dr Michał Piętniewicz.

Prof. Andrzej Cechnicki to kierownik Zakładu Psychiatrii Środowiskowej, Katedry Psychiatrii Collegium Medicum UJ. Jest koordynatorem programu „Schizofrenia – otwórzcie drzwi”.

Z jego inicjatywy powstał również hotel „U Pana Cogito”, gdzie pracują osoby po kryzysach umysłu.

Spotkanie pt. Czego oczekuje od nas prof. Antoni Kępiński będzie dotyczyć postaci słynnego psychiatry, jak i zagadnień związanych z kryzysami psychicznymi. Jak sobie z nimi radzić? Gdzie się udać i gdzie szukać pomocy? Czym są kryzysy umysłu, które, gdy się przedłużają i nie potrafimy sobie z nimi poradzić, przeradzają się w stany, które nazywamy chorobą psychiczną lub zaburzeniami? Będziemy starali się odpowiadać na pytania trudne, które dotyczą wielu z nas, jeżeli nie każdego, ponieważ nie ma chyba osoby, która na tle psychologicznym, emocjonalnym i psychicznym nie czułaby się kiedyś gorzej. Postaramy się również odpowiedzieć na pytanie, jak wejść z powrotem w świat społeczny po kryzysie psychicznym.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.