Guido Casaretto. Duchy materii

Wystawy czasowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 25 października 2019 - niedziela, 30 sierpnia 2020

Wystawa czynna ponownie od 12 maja!

Wystawa Duchy materii to kolejna z cyklu indywidualnych prezentacji artystów, których dzieła znajdują się w Kolekcji MOCAK-u. Zobaczymy 17 prac z lat 2014–2019. Siedem z nich powstało specjalnie na wystawę w Krakowie.

Guida Casaretta interesują wszelkiego rodzaju materie. Kamień, drewno, ale również góry, morze i kosmos. Bada także materię przetworzoną, analizując właściwości mebli i stropów. Zwieńczeniem tych zainteresowań jest „materia ludzka”.

Do tworzyw podstawowych stosuje techniki tradycyjne, wykorzystując doświadczenia malarzy, rzeźbiarzy i rzemieślników. W odniesieniu do przedmiotów wykonanych przez człowieka metody stają się bardziej skomplikowane – na przykład szafy zostają zmielone, a z uzyskanego materiału pomieszanego z klejami powstają ich bezużyteczne kopie.

Najdziwniejszą z metod artysta przyjął jednak w odniesieniu do człowieka. W rzeźbach osób wykorzystuje bowiem znalezione w internecie uniwersalne modele ludzkich sylwetek, stworzone na potrzeby animacji komputerowych. Powstają one na bazie kilkuset ujęć konkretnych jednostek, czyli ich „materii”, w ten sposób budowany jest wizerunek totalny.

 

 

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.