Pompeje. Życie i śmierć w cieniu Wezuwiusza

Wystawy czasowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 5 września 2019 - niedziela, 8 marca 2020

Choć zdarzyła się blisko dwa tysiące lat temu, zagłada Pompejów wciąż pozostaje jedną z najbardziej działających na wyobraźnię katastrof w dziejach ludzkości. Erupcja Wezuwiusza z 79 roku n.e. skryła pod kilkumetrową warstwą popiołu starożytne ulice, place, domy, świątynie i łaźnie, nic więc dziwnego, że tu właśnie rodziła się naukowa archeologia. Od ponad 270 lat trwają żmudne wykopaliska, dzięki którym zatrzymane w biegu miasto odsłania kolejne tajemnice. Wydobyte przez badaczy przedmioty będziemy podziwiać w Muzeum Archeologicznym w Krakowie na wystawie Pompeje. Życie i śmierć w cieniu Wezuwiusza

Pokaz obejmuje ponad 120 eksponatów z Museo Archeologico Nazionale di Napoli: freski, marmurowe posągi, przedmioty ze srebra, brązu, żelaza i szkła. Zaprezentowane w imitującej oryginalne otoczenie scenografii przybliżą życie codzienne mieszkańców, ich zwyczaje religijne, życie polityczne, kulturę łaźni, kuchnię i medycynę w Pompejach, a także świat gladiatorów. Do Pompejów pod Wawelem zapraszać będą właśnie wędrujący krakowskimi ulicami gladiatorzy (5.10, 10.00, 15.00; 6.10, 10.00). Zaplanowano także pokazy walk w ogrodach muzeum (5.10, 12.00, 17.00; 6.10, 12.00). (Dorota Dziunikowska, miesięcznik „Karnet”)

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.