IV Festiwal Wody – woda nas kręci!

Pozostałe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 28 września 2019, 10:00-16:00

Ciekawią was wodne eksperymenty? Interesujecie się właściwościami wody? A może po prostu lubicie działać twórczo i kreatywnie? Jeśli tak, to koniecznie musicie przyjść na IV Festiwal Wody – woda nas kręci! organizowany przez Wodociągi Miasta Krakowa. W  sobotę 28 września, Zakład Uzdatniania Wody Bielany zamieni się w prawdziwe wodny świat, pełne fantastycznej zabawy!

Od godziny 10:00 do 16:00 przy ul. Księcia Józefa 299, na rodziców i dzieci czekać będzie wiele ciekawych doświadczeń, zadań, a co najważniejsze świętowanie urodzin „Akademii Kropelki” pierwszego z programów Edukacji Ekologicznej Wodociągów Miasta Krakowa, który liczy dziś już 15 tys. absolwentów. 

A co w programie? Na pewno duża dawka wiedzy i pysznej zabawy! Wodne Laboratorium z całą gamą pouczających eksperymentów. Czy wszystko rozpuszcza się w wodzie? Czy cząsteczki wody potrafią tańczyć? Czy woda może działać jak klej?

Miłośnicy trudnych pytań powinni odwiedzić stanowisko Koła Fortuny. A ci którzy uwielbiają konstruować, koniecznie powinni zakasać rękawy i podjąć pracę w wodociągowej stoczni. Nie zabraknie też słodkich pyszności w strefie relaksu, gdzie przy łyku lemoniady przygotowanej na bazie dobrej wody prosto z kranu, będzie można zatopić się w świat bajki o Dziadku Tadku i jego wnuczku Olku.

Na uczestników festiwalu czeka też urodzinowy tort z okazji 10 urodzin „Akademii Kropelki”, tańce i oczywiście składanie życzeń.

Będzie też czas na zwiedzanie ponad 100-letniego Zakładu Uzdatniania Wody Bielany. Oprowadzanie po zabytkowych budynkach odbędzie się w godzinach: 11.00, 11.30, 12.30, 13.00, 14.00, 14.30.

udostępnij

więcej

Położenie na mapie

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.