Międzypokoleniowe sprzątanie świata

Pozostałe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • poniedziałek, 23 września 2019, 16:30

Podczas Międzypokoleniowego sprzątania świata wspólnie zadbamy o nasze najbliższe otoczenie. Chcemy poprzez tego typu wydarzenia uczyć młode pokolenie dbania o środowisko i uświadamiać jak ważne są nawet proste działania w celu zapobiegania negatywnemu wpływowi na przyrodę. To również wspaniała okazja do pokazania i przybliżenia dzieciom piękna natury. Poprzez zabawy należy wdrożyć w życie podstawowe zasady ochrony środowiska naturalnego, w którym żyjemy. W programie nie zabraknie gier i zabaw tematycznych oraz konkursów i zagadek ekologicznych.

Ekologia jest dla nas tematem istotnym, jednak w miarę rozwoju cywilizacji negatywny wpływ człowieka na przyrodę jest coraz większy. Powietrze, woda i gleba są zanieczyszczane, coraz więcej jest różnego rodzaju odpadów, bezpowrotnie ginie wiele gatunków roślin i zwierząt. Aby ratować przyrodę, konieczne jest prowadzenie działań mających na celu między innymi ochronę powietrza i wody czy też ponowne wykorzystanie odpadów.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.