23. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie

Inne wydarzenia literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 24 października 2019, 10:00 - niedziela, 27 października 2019

Olbrzymia hala, w której pachnie farbą drukarską i papierem, a na stoiskach wydawców piętrzą się setki kryminałów, reportaży, powieści, tomów poezji.... Czy może być piękniej?

Między 24 a 27 października Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe EXPO zamieni się w wielką księgarnię, przestrzeń spotkań z cenionymi pisarzami i centrum dyskusyjne podczas 23. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie. Marc Elsberg, Brandon Mull, Jonathan Carroll, Jacek Dukaj, Marek Krajewski, Szczepan Twardoch i Adam Zagajewski to twórcy, którzy otwierają listę zaproszonych gości. Pośród targowych alejek można też spotkać prawdziwego kosmonautę, Mirosława Hermaszewskiego – nieprzypadkowo zresztą, ponieważ w tym roku obchodzimy 50. rocznicę lądowania człowieka na Księżycu.

Okazją do poznania innej, a jednocześnie nie tak odległej kultury będzie cykl wydarzeń zatytułowanych German Stories. Nasi zachodni sąsiedzi – goście specjalni tegorocznych targów – zaprezentują swoją literaturę na stoiskach największych niemieckich wydawnictw. Goethe-Institut Krakau przygotował na tę okazję szczególną ofertę: wystawę poświęconą twórczości Michaela Endego, wykład dra Thomasa Beckera o bibliotekach przyszłości oraz spacery literackie po Krakowie. Na targach nie zabraknie też nowości wydawniczych: Jonathan Carroll, Katarzyna Bonda i Goran Vojnović spotkają się z czytelnikami podczas premier swoich książek. Małe co nieco czeka też na dzieci i młodzież – w ręce czytelników trafią m.in. nowe opowiastki Anity Głowińskiej o Kici Koci, Chłopiec znikąd Katherine March i Żona dla taty Reeli Reinaus. Salon Komiksu będzie natomiast okazją do spotkania z twórcami powieści w obrazkach. O tajnikach pracy rysownika i scenarzysty opowiedzą m.in. Jérémie Royer, Arne Jysch, Guilherme Petreca, Reed Tucker, Tomasz Kontny i Marek Turek. (Anna Mazur)

Program towarzyszący i Lista Autorów na tegoroczne Targi już dostępna!

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.