Zapomniana Księga, spacer detektywistyczny Pani Fishki

Dziecięce różności

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Dziecięce Biuro Detektywistyczne zaprasza na cykl tajemniczych spacerów po Krakowie dla dzieci. Co miesiąc wpadamy na trop sensacji. Co miesiąc wyruszamy w miasto śladem zagadkowych krakowskich zjawisk. Uczymy się widzieć, zauważać i wysnuwać wnioski. Odkrywamy sekrety takie, że ho ho.

Zapomniana Księga
Było sobie kiedyś miasteczko. W miasteczku był dom. W domu był pokój, a w pokoju stał stół. I w szufladzie tego właśnie stołu leżała Księga.
Leżała tak i czekała. Aż jednego dnia do drzwi domu zastukał pewien bardzo zakurzony wędrowiec i z Księgą stało się to, co prawdopodobnie musiało się stać.
Co to była za Księga? I jaki był jej los? Kto to wie?
Nie ma już tego miasteczka, nie ma też dawno wędrowca. Ale pamięć o Księdze pozostała w ludzkich duszach. Nie traćmy więc nadziei. Może jednak uda nam się trafić na jej ślad?

Spacer Detektywistyczny o Kazimierzu żydowskim, oparty na motywach przepięknej legendy o krakowskim Rabinie Remuh i jego mądrości. W ramach Spaceru Dzieci postarają się zwiedzić Cmentarz i Synagogę Remuh ;).

Czas trwania: ok. 1,5-2 h.
*****
Pani Fishka. Jest mamą. Jest przewodniczką miejską. Jest też historykiem sztuki, a ci ludzie dobrze wiedzą jak tropić tajemnice. Zapytajcie Rodziców – opowiedzą Wam o najsłynniejszym polskim historyku sztuki – Panu Samochodziku. Pani Fishka też jest niezła w te klocki. No i ma miażdżącą przewagę nad Panem Samochodzikiem – współpracuje z Dziećmi. Dzieci natomiast wiedzą najlepiej co i gdzie.

udostępnij

więcej

  • 2357447137862424
  • Fishka Krakow Tours
  • 697 367 511
  • fishkakrakow@gmail.com
  • Cena: 35 zł/Dziecko, 30 zł - każde kolejne Dziecko z Rodzeństwa. Każde Dziecko ma prawo zabrać ze sobą bezpłatnie swojego Dorosłego. Ilość miejsc jest mooocno ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń, KONIECZNA JEST REZERWACJA mailowa: fishkakrakow@gmail.com
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.