Arteterapia – twórczość w fotografii i fotografia w twórczości

Wykłady, spacery i warsztaty artystyczne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Muzeum Fotografii w Krakowie zaprasza na cykl warsztatów ARTETERAPII – twórczość w fotografii i fotografia w twórczości. Sztuka i jej odbiór mają wpływ na nasz stan emocjonalny. Arteterapia stanowi natomiast połączenie sztuki z różnymi formami terapii. Daje nieograniczoną możliwość twórczego działania.     

W warsztatach mogą brać udział wszyscy, ponieważ pomagają stworzyć przestrzeń, w której jest miejsce na zabawę, doświadczenie, odkrycie lub rozwinięcie własnej kreatywności, ale też uspokojenie nagromadzonych emocji, ograniczenie stresu, czy niepokoju. W czasie trwania spotkania każdy jest doceniony i rozumiany. Ale też dzięki tym zajęciom, wspierani przez osobę prowadzącą, eksperymentujemy.

Arteterapia może mieć więc wpływ na naszą samoocenę - zmienić negatywne nastawienie, pomóc odzyskać psychiczną równowagę, odegrać rolę we wspieraniu osób ze spektrum autyzmu.  W czasie warsztatów arteterapii w Muzeum Fotografii w Krakowie, wykorzystując fotografię jako formę wyrazu, będziemy rozwijać własne, artystyczne działania.   

Warsztaty są skierowane do różnych grup odbiorców. 

21 września 2019, godz. 11:30
Warsztat dla dorosłych
Wszystko co nas otacza może inspirować. Barwne plamy. Zieleń lata. Rytm mijanych budynków. Nasza wyobraźnia. Wystarczy się zatrzymać. Spojrzeć wokół siebie. W czasie warsztatów będziemy rozwijać naszą uważność, a za pomocą sztuk wizualnych naszą twórczość. Zwalniając tempo będziemy obserwować to, co jest tu i teraz. Co jest dla nas dosłowne, a co metaforyczne. To świadome patrzenie wpływa też na naszą kreatywność. Swoje obserwacje przedstawimy na zdjęciu, kolażu, rysunku. Zapraszamy w przyjazne mury Strzelnicy - oddziału Muzeum Fotografii w Krakowie.

22 września 2019, godz. 11:30
Warsztaty dla nastolatków (wiek 12+)
Zapraszamy na warsztaty „Kto jest na moim selfie?”. W czasie spotkanie wspólnie obejrzymy zdjęcia i zastanowimy się o czym mogą myśleć sportretowane osoby. Wcielimy się też w detektywów i poszukamy wskazówek- kim można być w kadrze ze znajomymi, a kim na wakacyjnej fotografii z rodziną? Kogo chce się pokazać, a jaką osobą chce się być. Może dzięki tej zabawie i rozmowie uda nam się przy okazji trochę poznać siebie?
Weź przyjaciółkę, kolegę, siostrę czy brata- przyjdź do Strzelnicy obejrzeć zdjęcia i porozmawiać.

Czas trwania ok. 90 min.

Prowadząca:
Anna Jarosz - arteterapeutka, absolwentka Akademii Umiejętności Społecznych w Centrum Łowicka. Edukatorka z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dorosłymi, dziećmi i młodzieżą, zafascynowana radością, jaką daje proces twórczy zwłaszcza tym, którzy uważają się za pozbawionych takich zdolności.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.