Zrobione w Podgórzu/Made in Podgorze

Wystawy czasowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • niedziela, 15 września 2019 - poniedziałek, 30 września 2019

Stowarzyszenie PODGORZE.PL zaprasza na wystawę plenerową Zrobione w Podgórzu/Made in Podgorze, która zagości na Rynku Podgórskim. Ekspozycja prezentuje pracę i dokonania dziesięciu podgórskich rzemieślników.
Podgórze słynęło niegdyś z przemysłu, rzemiosła i handlu. Po latach uśpienia, spowodowanych wichrami historii, rzemiosło z sukcesem powróciło na prawy brzeg Wisły i podobnie jak kiedyś, ma się tam znakomicie.
Rzemieślników – mistrzów, którzy zostaną zaprezentowani na wystawie – Stowarzyszenie PODGORZE.PL wybrało spośród wielu innych, działających w Podgórzu. „Niektórych znamy, z niektórymi współpracowaliśmy, o niektórych słyszeliśmy, u niektórych sami się zaopatrywaliśmy… Jednak nasza wystawa to zaledwie prolog pasjonującej opowieści o tradycjach i teraźniejszości podgórskiego rzemiosła. Chcemy, aby wydarzyły się kolejne edycje wystawy, bo chcemy przedstawić wszystkich tutejszych wytwórców i w ten sposób przypomnieć nasze rzemieślnicze tradycje…” – deklarują organizatorzy.

Wernisaż odbędzie się w poniedziałek 16 września o godz. 18.00.

udostępnij

więcej

Miejsce wydarzenia

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.