Przegląd współczesnego kina peruwiańskiego

Festiwale i przeglądy filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Ambasada Peru w Polsce (Embajada del Perú en Polonia) oraz Instytut Cervantesa w Krakowie mają przyjemność zaprosić na przegląd współczesnego kina peruwiańskiego, w ramach którego obejrzymy filmy należące do różnych gatunków kinematograficznych i zrealizowanych zarówno przez uznanych reżyserów, jak i tych reprezentujących młodsze pokolenie.

PROGRAMA/PROGRAM:

12 września, 18.00
„Viejos amigos” / Starzy przyjaciele
reż. Fernando Villarán, 2014, 93 min., 16 +
Debiut reżyserski Fernando Villarana to historia perypetii i sukcesów trzech przyjaźniących się osiemdziesięciolatków, którzy w akcie odkupienia, decydują się wykraść urnę z prochami czwartego, zmarłego niedawno przyjaciela. Chcą go zabrać na spacer ulicami Callao — portowej dzielnicy Limy, w której nieboszczyk żył. Podczas wędrówki, odwiedzają miejsca, do których kiedyś chodzili razem i wspominają przyjaciela.

19 września, 18.00
„Una sombra al frente” / Cień naprzeciwko
reż. Augusto Tamayo San Román, 2007, 135 min., 16 +
Główny bohater filmu, młody inżynier Enrique Aet, zostaje zaangażowany w budowę sieci dróg w Peru. Akcja filmu rozgrywa się na początku XX wieku, w czasach szybkiego rozwoju sektora budowlanego i intensywnej industrializacji kraju, podsycanej przez ducha pozytywizmu, panującego w Republice, której władze dążą do połączenia różnych zakątków dzikiego i trudnego geograficznie terytorium. Po niedawno zakończonej, strasznej wojnie, władze Republiki Peru sięgają po niedostępne, lecz ważne obszary porośnięte dżunglą i zamierzają połączyć deszczowe lasy Amazonii z resztą kraju.

26 września, 18.00
„El Acuarelista” / Akwarelista
reż. Daniel Rodríguez Risco, 2008, 88 min., 16 +
T jest urzędnikiem, który marzy o malowaniu akwarelami a jest to technika wymagająca i nie dla każdego. Sąsiadom T, jego marzenie wydaje się fanaberią i niepraktycznym, czasem wręcz niemoralnym dziwactwem, zdają się wiedzieć lepiej, w jaki sposób T powinien zagospodarować swój czas...

1 października, 18.00
„Mariposa negra” / Czarny motyl
reż. Francisco J. Lombardi, 2006, 105 min., 16 +
Guido Pazos, sędzia i jednocześnie narzeczony Gabrieli, zostaje zabity niedługo przed planowanym ślubem. Sprawa zabójstwa w dziwnych okolicznościach jest opisywana w prasie w sposób wzbudzający dużą sensację. Gabriela, aby zbadać okoliczności wydarzenia, postanawia wykorzystać znajomość z Ángelą, młodą i ambitną dziennikarką oraz z Osmanem, zarządzającym wpływową gazetą, wierną reżimowi Alberot Fujimoriego. W celu wyjaśnienienia prawdy, kobieta stara się dostać do środowiska związanego z Vladimiro Montesinosem – najbliższym doradcą prezydenta Peru.

Uwaga! Filmy pokazywane będą w hiszpańskiej wersji językowej, z angielskimi napisami.

udostępnij

więcej

  • Wstęp wolny
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.