Awangarda w literaturze hiszpańskiej i włoskiej początku XX w.

Spotkania i slajdowiska

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • wtorek, 24 września 2019, 19:00

W okresie ruchów awangardowych w Europie na początku XX wieku, Hiszpania i Włochy były krajami, gdzie szczególnie dużo działo się na polu artystycznym i literackim, a tamtejsza awangarda była świadkiem nowych wydarzeń wpisujących się w czas radykalnych przemian politycznych i społecznych. W tym kontekście, ultraizm w Hiszpanii – także z wszystkimi wpływami kultury latynoamerykańskiej, oraz futuryzm we Włoszech, stają się częścią debaty politycznej i kulturowej, dając impuls do tworzenia nowych perspektyw w dziedzinie kultury i sztuki, ale także na polu mentalności i nowej koncepcji społeczeństwa.

Instytut Cervantesa zaprasza na debatę z udziałem profesora Aldo Ruffinatto, profesor Any Martínez-Peñuela, profesor José Muñoza Rivasa oraz Ugo Rufino, dyrektora Włoskiego Instytutu Kultury w Krakowie i tłumacza na jęz. hiszpański książki Come si seducono le donne Filippo Tommaso Marinettiego, będącego punktem wyjścia do spotkania. Rozmowę poprowadzi dyrektor Instytutu Cervantesa w Krakowie Fernando Martínez-Vara de Rey.

Spotkanie prowadzone w jęz. hiszpańskim, z tłumaczeniem na jęz. polski.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.