WhoMan Festival – Festiwal Ludzi z Pasją

Festiwale

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 25 października 2019, 19:00 - sobota, 26 października 2019, 23:59

Seanse na dużym ekranie, niezwykła historia Jurie o szkole w namiocie, targi wystawców i wspólne śniadanie, które łączy, zamiast dzielić. To wszystko to tylko mała zapowiedź II edycji Festiwalu Ludzi z Pasją – WhoMan, który odbędzie się już 25-26 października w Krakowie.
Ostatni weekend miesiąca to zdecydowanie weekend pełen pasji. W kompleksie Tytano na ul. Dolnych Młynów 10 zgromadzą się twórcy, artyści, działacze i członkowie środowiska artystycznego z całej Polski. Spotkanie odbędzie się w ramach inicjatywy Projektu WhoMan, który już po raz drugi stwarza przestrzeń spotkania, wymiany doświadczeń i integracji dla ludzi z pomysłami i talentami.
WhoMan Festival x Bytom Film Festival | Pokaz zwycięskich filmów
Wydarzenie rozpocznie się już w piątek 25 października o 20.00 od pokazu zwycięskich filmów Bytom Film Festival. Wieczór filmowy otworzy Katarzyna Panas i wprowadzi widzów w świat pięciu filmów, które zwyciężyły w tegorocznym konkursie i zostały nagrodzone przez jury w składzie: przewodnicząca Ewa Braun, Andrzej Krakowski oraz Anna Szadkowska. Wśród transmitowanych tytułów znalazły się: 1410 w reż. Damiana Kocura, Połączeni w reż. Aleksandry Maciejczyk, Tango tęsknot w reż. Marty Szymańskiej, Acid Rain w reż. Tomasza Popakula oraz Świat, który uleciał na grzbiecie krowy w reż. Wojciecha A. Hoffmanna.
Otwarte śniadanie z Eataway
Kolejny dzień – czyli 26 października – rozpocznie wspólne, otwarte śniadanie, które przygotują kucharze Eataway z Japonii, Chin, Korei Południowej, Indii, Syrii, Tajlandii, Polski i Hiszpanii. Przy posiłku pomogą również Veganic i Massolit Bakes, a cała inicjatywa odbędzie się zgodnie z myślą „budujmy wyższe stoły zamiast wyższych murów”. Spotkanie wystartuje o godzinie 10.00 i potrwa do godziny 12.00.
Podczas śniadania, przy wspólnym długim stole opowiemy o tym jak „długie stoły” tworzone mogą być tam, gdzie konflikty wojenne odbierają ludziom nadzieję. Podzielimy się historią 29-letniej Jurie, która jest syryjską uchodźczynią mieszkającą obecnie w Libanie. Jurie mimo trudnych warunków życia i braku wielu możliwości organizuje szkołę w namiocie, którą nazwała Pathways, czyli drogi. Jest to miejsce, gdzie dzieci żyjące w obozie dla uchodźców, mogą uczyć się języka arabskiego, angielskiego czy podstaw matematyki. Wspólne spotkanie podczas festiwalowego śniadania, będzie również okazją do opowiedzenia o możliwościach realnego wsparcia inicjatyw edukacyjnych, które stają się nadzieją na tworzenie „długich stołów” – szczególnie tam, gdzie są one bardzo potrzebne – Kuba Juzwa, współorganizator śniadania.
Jeden festiwal – 3 sekcje
Centralnym punktem wszystkich wydarzeń będą spotkania i rozmowy w ramach trzech przestrzeni tematycznych: #sekcjaART obejmie wszystko to, co stało się wytworem ludzkiej wrażliwości, kreatywności i wyobraźni. #sekcjaEKO wyjaśni z czym wiąże się nurt zero waste, dotknie tematu aktualnych zmian klimatycznych i życia w symbiozie z naturą. Z kolei trzecia #sekcjaKNOWHOW, będzie poświęcona przedsiębiorczości w pasji i podejmie się dyskusji nad rzeczywistą analizą procesu budowania marki na rynku gastronomicznym.
W ramach #sekcjiEKO i #sekcjiKNOWHOW odbędą się dwa panele dyskusyjne:

  1. Wgryź się w rynek – przepis na skuteczne połączenie kulinarnych pasji i apetytu na biznes, czyli historie osób, które przekuły swoją pasję w sposób na życie i stworzyły niezwykle SMACZNE marki.
  2. Co zrobić, żeby nie wyginąć? – poradnik dla pragmatyków, czyli miejsce zderzenia trzech postaw wobec zmian klimatycznych: naukowej, pragmatyczno-edukacyjnej i buntowniczej.

Warsztaty
Na uczestników festiwalu będą czekały także warsztaty, poprzedzone wcześniejszymi zapisami. Zorientowane będą wokół tematu przedsiębiorczości:
▪ Instagram jako narzędzie do budowania twojego wizerunku – Kasia Cieślik
▪ warsztat fundraisingowy: Jak zbierać pieniądze przez internet na twoje projekty? – Anna Anioł, Armiger
▪ warsztaty z zarządzania czasem i ogarniania chaosu – Piotr Nabielec, Produktywni.pl
oraz wokół tematu eko:
▪warsztaty z tworzenia Pająków – Marta Bradshaw, Eataway (wykorzystanie materiałów recyklingowych)
▪ Dobra plama – warsztaty z wykorzystania naturalnych barwników – Anna Fause-Kaczanowska.

Koncert #WhoMan Session
Wieczór zakończy #WhoMan Session, czyli część koncertowa. Od 20.00 aż do północy będzie można posłuchać artystów młodej, polskiej sceny muzycznej. Wystąpią:
Pola Chobot & Adam Baran – wychodząc od inspiracji bluesem, tworzą utwory, które są gatunkowym przekrojem od folkowej prostoty, przez rockową transowość, po awangardowe improwizacje. Już od dłuższego czasu przyciągają ku sobie spojrzenia środowiska muzycznego, debiutując na wydarzeniach takich jak Rawa Blues Festival, Festiwal Młodych Talentów, Jarocińskie Rytmy Młodych czy największy europejski festiwal muzyczny Sziget.
Kind Kids – solowy projekt Patryka Patera, artysty z Krakowa, który łączy nowoczesną elektronikę z alternatywnymi, gitarowymi korzeniami i niebanalnym wokalem. Usłyszymy zapowiedź jego długogrającego wydawnictwa, które będzie syntezą beatu, alternatywy i psychodelicznego popu.
Romantic Fellas Set – duetowa odsłona dobrze znanego alternatywnej scenie kwintetu Romantic Fellas. Kuba Bugała (wokal, elektronika) oraz Ignacy Matuszewski (instrumenty klawiszowe, elektronika) wezmą na warsztat własne utwory, eksponując w nich to, co nieobecne na płytowych nagraniach. Materiał skręci zatem w stronę retro elektroniki, ejtisowych beatów i tanecznych patternów, wybrzmiewających spod pokręteł klasycznych i współczesnych sprzętów.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.