Nieopowiedziane 39-45

Inne koncerty

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 13 września 2019, 19:00

Projekt artystyczny Nieopowiedziane 39-45 to forma utrwalenia historii osób walczących i żyjących podczas II wojny światowej w formie 8 piosenek napisanych na podstawie ich opowieści i wspomnień. Muzyka skupia się na pokazaniu tego, że gdyby wojna wybuchła dzisiaj, to my moglibyśmy być jej uczestnikami, oraz uświadomieniu sobie, że osoby żyjące w roku 1939 miały takie same uczucia, emocje, marzenia jak my.

Wrzesień w historii narodu polskiego to czas rocznic tragicznych, które związane są z aktami agresji i zaboru ziem polskich przez najeźdźców, których celem było zniszczenie polskiej wolności, niezależności i kultury. Tym ważniejsze przesłanie niesie ze sobą koncert Nieopowiedzianewłaśnie w historycznym kontekście polskiego września, a także historii ludzi, których życie zostało postawione wobec zagłady, zniszczenia, śmierci oraz obowiązku walki o nadrzędne wartości. Ich historia, opowiedziana w aranżacji muzycznej Barbary Gałaj i zespołu, to opowieść o harcie ducha, niezłomnej walce, wierze, miłości i przyjaźni. Emocjach i doświadczeniach, w których również współcześnie odnajdujemy się wszyscy. Jednakże to również upomnienie i klucz do pamięci historycznej: byśmy nigdy nie zapomnieli tragedii jaka w latach 1939-45 wydarzała się w Europie.

*Wydarzenie będzie filmowane na rzecz dokumentacji i promocji działalności instytucji. Zakup biletu oraz obecność na wydarzeniu są równoznaczne ze zgodą na wykorzystanie wizerunku w materiale filmowym.

"Nieopowiedziane" to projekt muzyczny/płyta, który ma na celu opowiedzenie historii osób, które przeżyły drugą wojnę światową i są nadal wśród nas – w formie piosenek. Jest to też akcja społeczna zachęcająca ludzi do rozmów z osobami starszymi, do spisywania i nagrywania historii swoich dziadków - bo z ich odejściem, odejdą też wszystkie historie.
Od lipca 2018 spotykałam się z osobami które przeżyły II Wojnę Światową (rozmawiałam już z ponad 50 osobami!) i na podstawie ich historii, wspomnień – pisałam piosenki – mówi autorka projektu Barbara Gałaj.

Singiel promujący płytę: https://www.youtube.com/watch?v=FnOn7JW9OBk
Cała płyta: https://www.youtube.com/channel/UCErRfY19hSXCqd8DY3FexpQ/videos

Patronem płyty oraz projektu jest Muzeum Armii Krajowej w Krakowie.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.