Promocja książki „Wojna nadejdzie jutro" i spotkanie z autorami

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • poniedziałek, 16 września 2019, 18:00

Wszystko zaczyna się od kłamstwa. Polska i Europa zostały zniszczone przez kłamstwa. Teraz ten fałsz serwowany jest na nowo. Na potrzeby polityki niszczy się pamięć i napina się strunę, która może pęknąć w sposób niekontrolowany. Stanisław Aronson ps. „Rysiek” – Polak i Żyd, uciekł z transportu do Treblinki, walczył w szeregach AK, został ranny w powstaniu warszawskim.

Jeden z ostatnich żyjących autorytetów w bezkompromisowej rozmowie z Michałem Wójcikiem i Emilem Maratem pyta i oskarża: Dlaczego polskie państwo podziemne nie stanęło w obronie swoich żydowskich obywateli? Po co tworzy się mit „żołnierzy wyklętych” ze szkodą dla wspaniałej tradycji AK? Dlaczego manipuluje się historią i umacnia podziały?

„Wasz świat może runąć tak jak kiedyś mój” – ostrzega Aronson. Jednocześnie wierzy, że najważniejsze jest to, co ludzi łączy, i jeśli nie damy się zwieść historii opartej na kłamstwie, wciąż mamy szansę na Polskę ludzi wolnych, myślących i dobrych dla innych.

Emil Marat – dziennikarz, pisarz
Michał Wójcik – historyk, dziennikarz
Laureaci Nagrody Historycznej „Polityki”. Autorzy bestsellerowych „Ptaków drapieżnych” – historii Lucjana „Sępa” Wiśniewskiego, likwidatora z kontrwywiadu AK.

Wydarzenie towarzyszące wystawie pokonkursowej o nagrodę im. Chrisa Schwarza „Drzwi”

Prowadzenie: Katarzyna Zimmerer


udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.