Susumu Ueda - Modlitwa o pokój

Muzyka klasyczna

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • środa, 23 października 2019, 19:00

Chór pod dyrekcją Susumu Ueda oraz muzycy Filharmonii Krakowskiej wystąpią na koncercie Modlitwa o pokój w setną rocznicę  nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy Japonią i Polską.

Susumu Ueda urodził się w 1956 roku w Osace. Ukończył Wydział Kompozycji na Uniwersytecie Sztuki w Kyoto. Wiele komponuje, jest między innymi autorem muzyki do oficjalnego hymnu Igrzysk Olimpijskich w Nagano (1998 r.).
Projekt Requiem, na dwustuosobowy chór i orkiestrę, powstał dla upamiętnienia jednego z najtragiczniejszych w historii Japonii trzęsień ziemi, w okręgu Hanshin. W jego wyniku 17 stycznia 1995 roku zniszczone zostało półtoramilionowe miasto Kobe i zginęły 6434 osoby. 
Premiera Requiem odbyła się 17 stycznia 2010 roku, podczas koncertu pamięci ofiar trzęsienia ziemi, który co roku organizowany jest w Kobe. W zamyśle kompozytora, utwór jest nie tylko upamiętnieniem tragedii Kobe, ale także hołdem oddanym ofiarom klęsk żywiołowych i wojen na całym świecie i wielką modlitwą o pokój.
Od czasu premiery, kompozycja wykonywana była w wielu naznaczonych historią  japońskich miastach, m. innymi w Tokyo, Hiroszimie, Nagasaki, Okinawie, Sayo-cho oraz w Europie - w Pradze, Wiedniu, Watykanie, Asyżu i Florencji.
Podczas wizyty w Polsce artyści wystąpią m.in. w kościele św. Katarzyny i Małgorzaty w Krakowie.

23 października, godz. 19.00
Kościół św. św. Katarzyny i Małgorzaty
W programie:
Susumu Ueda Salve Regina 
Stabat Mater
Tempus prcationis
Requiem Nigdy nie zapomnimy Was i tego dnia…

Wstęp wolny - za okazaniem wejściówek
Wejściówki do odbioru od 9 października w Punktach Informacji Turystycznej na ul. Jana 2, ul. Wszystkich Świętych 7 i ul. Józefa 2

Koncert pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Krakowa

udostępnij

więcej

  • wstęp wolny - za okazaniem wejściówek
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.