Poranki w Operze Krakowskiej

Dziecięce warsztaty

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Poranki to cykl spotkań edukacyjnych dla dzieci w wieku 6-9 lat, organizowany przez Operę Krakowską, który od kilku już lat odkrywa przed nimi kulisy niezwykłego świata opery. Głównym celem tegorocznej edycji jest rozwój umiejętności muzycznych uczestników, takich jak śpiew i gra na instrumentach. 

Rozpoczniemy od rozśpiewanego Poranka z Ciotką Tralalotką, która wprowadzi dzieci w tajniki pracy solisty i opowie o najnowszym spektaklu dla dzieci zatytułowanym Pan Tralaliński. Kolejne zajęcia poświęcone będą poznaniu instrumentów perkusyjnych, smyczkowych i dętych, ich budowie, udziale w orkiestrze, w końcu umiejętności gry. Natomiast tuż przed zakończeniem roku na dzieci czekać będzie – tradycyjny już – świąteczny Poranek ze wspólnym kolędowaniem.

Poranki to również świetna okazja do uczestniczenia w warsztatach związanych z tematyką danego spotkania m.in. plastycznych, muzycznych czy ruchowych. Jest to zabawa, poprzez którą dzieci mogą rozwijać swoją kreatywność, wrażliwość artystyczną oraz talenty muzyczne i taneczne. Ponadto podczas każdych zajęć młodzi uczestnicy będą mieli okazję do zwiedzenia miejsc w Operze Krakowskiej, które na co dzień są niedostępne dla publiczności.

Zachęcamy dzieci do udziału w zajęciach dotyczących tematyki instrumentów z własnymi bębenkami, fletami, trąbkami, skrzypcami i innymi, jeśli takie posiadają.

Wszystkie spotkania odbywają się w niedzielny poranek i trwają ok. 1,5 godz. Podczas Poranków rodzice mogą spędzić czas w kawiarni Operowej na Antresoli. 

Najbliższe terminy spotkań:

  • 27 października 2019, godz. 11.00 - Operowe metamorfozy, czyli jak stać się postacią sceniczną?
  • 24 listopada 2019, godz. 11.00Iluzja kontra rzeczywistość, czyli jak w operze wykorzystać światło i dźwięk?
  • 15 grudnia 2019, godz. 11.00Usłysz magię świąt!
  • 26 stycznia 2020, godz. 11.00W co ubrać „Dziadka do orzechów?”
  • 16 lutego 2020, godz. 11.00 Bal w Operze
  • 22 marca 2020, godz. 11.00 – Co tu jest grane? odwołane z uwagi na zagrożenie epidemiologiczne związane z koronawirusem SARS-CoV-2
  • 5 kwietnia 2020, godz. 11.00Z batutą za pan brat odwołane z uwagi na zagrożenie epidemiologiczne związane z koronawirusem SARS-CoV-2
  • 31 maja 2020, godz. 11.00Jedno oko na proscenium, drugie za kulisy odwołane z uwagi na zagrożenie epidemiologiczne związane z koronawirusem SARS-CoV-2

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.