Koncert plenerowy Pożegnanie Lata

Muzyka rozrywkowa

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 14 września 2019, 19:00

W sobotę, 14 września, na dziedzińcu fortecznym Młodzieżowego Domu Kultury Fort 49 „Krzesławice”, os. Na Stoku 27b odbędzie się muzyczno-poetyckie pożegnanie lata. Wystąpią znakomici artyści: Robert Kasprzycki Band i Julia Mii z zespołem.

Koncert będzie niepowtarzalnym wydarzeniem dla szerokiego grona słuchaczy i miłośników piosenki poetyckiej i autorskiej. Koncert rozpocznie się o godzinie 19:00. Na scenie zobaczymy Roberta Kasprzyckiego, związanego z Krakowem śpiewającego autora (m.in. Nieba do wynajęcia), ale i showmana obdarzonego niesamowitym poczuciem humoru. Na nadchodzące wydarzenie przygotował specjalny program, gdzie „wziął na warsztat” ważnych dla niego poetów piosenki. W programie koncertu znajdą się m.in. piosenki Leonarda Cohena, Wojciecha Bellona, Bułata Okudżawy czy Georgesa Brassensa i Marka Tercza, ale pojawią się również autorskie piosenki. Artyście na scenie towarzyszyć będą znakomici muzycy z formacji Kasprzycki Band, z którymi na stałe współpracuje.

Julia Mii z zespołem to artystka, która debiutowała w wieku lat 16 w disney’owskim reality show My Camp Rock, w którym Robert Amirian powiedział, że wnosi na scenę prawdę, muzykę i autorytet. Kolejnym scenicznym doświadczeniem był udział w programie Bitwa na Głosy w zespole Braci Golec, a następnie w Must be the Music, gdzie dotarła do półfinału, a Darek Maciborek z RMF FM nominował ją do finałowej dzikiej karty. Elżbieta Zapendowska ogłosiła ją najczyściej śpiewającą wokalistką całej edycji programu. W międzyczasie Julia Mii zaśpiewała podczas Miss Nastolatek oraz Miss Supranational w Płocku, zagrała dziesiątki koncertów podczas pokazów mody, eventów, w pubach i restauracjach, głównie w centralnej i południowej Polsce. W 2018 roku do sieci trafił jej pierwszy singiel Trapped, który utrzymany jest w klimatach muzyki akustycznej z domieszką subtelnej elektroniki, a w listopadzie 2018 roku pojawił się drugi singiel w języku polskim Blade niebo.

Bezpłatne bilety na pożegnanie lata można odbierać w wyznaczonych miejscach:

  • Młodzieżowy Dom Kultury Fort 49 „Krzesławice”, os. Na Stoku 27b;
  • Rada Dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie, os. Na Stoku 15;
  • Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, os. Zgody 1;
  • E-Foto, os. Centrum B3;
  • Nowohuckie Centrum Kultury, al. Jana Pawła II 232;
  • InfoKraków, ul. św. Jana;
  • InfoKraków w Pawilonie Wyspiańskiego przy pl. Wszystkich Świętych;
  • InfoKraków, os. Zgody 7.

Organizatorem koncertu jest Młodzieżowy Dom Kultury Fort 49 „Krzesławice” wspólnie z Radą Dzielnicy XVII – Wzgórza Krzesławickie.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.