Święto Winobrania 2019

Widowiska plenerowe i happeningi

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • niedziela, 15 września 2019, 12:00

To będzie pierwsze Święto Winobrania w historii tej winnicy! W ten dzień świętujemy tegoroczne zbiory winogron, to co matka natura nam szczodrze oferuje i z czego jesienią zrobione zostaną nowe jurajskie wina! Z tej okazji, właściciele winnicy przygotowali dla was mnóstwo atrakcji: ugniatanie świeżych winogron, wyścig w workach z nagrodami, oprowadzanie po winnicy przez winiarza oraz już słynne przejażdżki na przyczepie traktora. Będzie też koncert na żywo w plenerze naszej winnicy! Na specjalnie zbudowanej scenie zagra rewelacyjny duet AZZJA & HUBERT. A dla podniebienia? Też się będzie działo! Będziemy grillować kiełbaski z masarni w Rybnej, przyjadą lody z Czernichowa i miody z Sanki. Oczywiście nie zabraknie naszych ekologicznych win i wody ze źródełka nieopodal.

PROGRAM (wszystkie wydarzenia programu są bezpłatne)

12:00 – otwarcie Święta Winobrania
12:30 – 17:00 (co pół godziny) przejażdżka na przyczepie traktora
13:00-14:00 – ugniatanie świeżych winogron
14:30 – oprowadzanie przez winiarza po winnicy (zbiórka przy namiocie z winami)
15:00 – wyścig w workach z nagrodami.
16:30 – licytacja butelek wina na rzecz Fundacji Autyzmu
17:00 – koncert duetu AZZJA & HUBERT

Wstęp bezpłatny, parking przy ogrodzeniu. Weźcie ze sobą leżaki i krzesełka, czeka na was prawie hektarowa polana w samym środku winnicy.

Jak dojechać?
Winnica na ul. Rybnej znajduje się 25km na zachód od Krakowa (30 minut od Rynku Głównego) oraz 58km na wschód od Katowic (szybki dojazd A4). Do Rybnej kursuje także z Krakowa MPK 269 (Salwator) oraz SuperBus (Nowy Kleparz). Winnica znajduje się również też obok trasy rowerowej EuroVelo 4.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.