WATCH DOCS | Dobra zmiana

Pokazy filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 19 września 2019, 19:00

Raz w miesiącu do końca roku Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki zaprasza na pokazy najlepszych filmów dokumentalnych prezentowanych podczas minionych edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego WATCH DOCS – PRAWA CZŁOWIEKA W FILMIE połączonych ze swobodną dyskusją po projekcji. Na pierwszy seans zapraszamy w czwartek 19 września o godzinie 19:00. Zobaczymy obraz pt. Dobra zmiana. Wstęp wolny.  

Reżyser, pierwszego z czterech prezentowanych dokumentów, Konrad Szołajski wnika w świat dwóch kobiet, Marty i Tity. Marta kieruje Klubem Gazety Polskiej w Gliwicach i działa w Strzelcach Rzeczypospolitej. Tita jest działaczką KODu. Obie są patriotkami, ale patriotyzm ich nie łączy. Wręcz przeciwnie, działalność społeczna stawia je po dwóch stronach politycznej barykady. Konrad Szołajski nie ocenia swoich bohaterek, wnika w ich światy i próbuje je zrozumieć. Towarzyszy Marcie i Ticie w domu i gdy działają w swoich stowarzyszeniach, jest nawet na zamkniętych spotkaniach aktywistów. Tworzy przejmujący, dokumentalny obraz głęboko podzielonej Polski czasu „Dobrej zmiany”.

Kolejne seanse:
24 października – Czas na Ilhan
14 listopada – Gdy nadejdzie wojna
12 grudnia – Walki uliczne

***

WATCH DOCS to jedna z dwóch największych na świecie imprez filmowych poświęconych prawom człowieka prezentujących filmy dokumentalne, w których zaangażowanie na rzecz praw jednostki łączy się ze sztuką filmową. Każdego roku na festiwalu pokazywanych jest blisko siedemdziesiąt światowej klasy filmów. Na międzynarodowym festiwalu w Warszawie, na festiwalu objazdowym w czterdziestu polskich miejscowościach i w ramach festiwalu on-line rocznie ogląda je łącznie ponad sto tysięcy widzów.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.