Inny znaczy gorszy. Spotkanie z Katarzyną Ryrych

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • środa, 25 września 2019, 18:00

Księgarnia Pod Globusem zaprasza 25 września na spotkanie z pisarką, autorką książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych Katarzyną Ryrych. Wykład i rozmowa będą oscylowały wokół zagadnienia obcości, odmienności, inności.

„Jak być innym i z tego powodu nie przetrwać?” – zastanawia się Katarzyna Ryrych.

Katarzyna Ryrych – pisarka, plastyczna, animatorka kultury. Pisze od zawsze, to znaczy od chwili kiedy poznała litery – od wierszy, poprzez teksty piosenek, scenariusze, sztuki aż po książki dla najmłodszych, starszych i dorosłych. Sięga po niekonwencjonalne tematy, skupia się na tym, co na pozór niezauważalne. W wolnych chwilach maluje lub gra na gitarze. Zajmuje się animacją i promocją off-streamowej kultury. Mówią, że prawie każda książka którą napisze jest nagradzana lub nominowana do jakiejś nagrody. Lista tych książek jest bardzo długa. Sama o sobie mówi: „Nie byłam łatwym dzieckiem. Samowolnym, nieposłusznym, niegrzecznym. To zostało mi do dzisiaj. Kocham to, co robię. Czyli pisanie. Nie lubię opowiadać o sobie. Dużo ze mnie jest w tym, co piszę. Czasami robię coś, co może wydawać się dziwne albo mało bezpieczne. Kocham zwierzęta. Jeśli pływam – to zawsze pod prąd”.
W wydawnictwie Adamada opublikowała: Hodowlę, Złociejowo i Łopianowe pole (Nagroda IBBY 2017).

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.