Architektura jako metafora

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • środa, 25 września 2019, 18:00

De Revolutionibus Books&Cafe zaprasza 25 września o godz. 18.00 na spotkanie Architektura jako metafora. Wydarzenie odbędzie się w ramach projektu Krakowskie księgarnie na medal.
W numerze Architektura/metafora redakcja „Autoportretu” przygląda się tym tekstom kultury: filmom, literaturze i fotografii, w których architektura jest nie tylko scenografią, ale pełni także rolę przekaźnika treści, narzędzia propagandy, symbolizuje utopijne albo dystopijne idee, jest metaforą ludzkiego losu, reprezentacją kontekstu społecznego albo politycznego, odbiciem ducha czasów, przestrzennym zapisem procesów historycznych.
25 września o godz. 18.00 w księgarni De Revolutionibus Dorota Jędruch opowie o obrazie bloków w popularnych serialach w PRL. Spotkanie poprowadzi Marta Karpińska.

Dorota Jędruch - absolwentka historii sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim, obroniła doktorat, którego tematem były trzy modele społecznej architektury francuskiej w XX wieku reprezentowane przez Le Corbusiera, Émile’a Aillauda i Ricardo Bofilla. Pracowniczka Działu Edukacji Muzeum Narodowego w Krakowie. Kuratorka wystaw. Członkini zarządu fundacji Instytut Architektury.

Marta Karpińska - sekretarz redakcji kwartalnika „Autoportret. Pismo o dobrej przestrzeni”. Kuratorka wystaw architektonicznych, autorka i redaktorka publikacji na temat architektury nowoczesnej i współczesnej. Członkini zarządu fundacji Instytut Architektury.

Wydarzenie jest częścią projektu Fundacja Miasto Literatury Krakowskie księgarnie na medal dofinansowanego ze środków Miasta Kraków.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.