Kanadyjska wyprawa do źródeł pamięci – spotkanie z Joanną Gierak-Onoszko

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • środa, 18 września 2019, 18:00

De Revolutionibus Books&Cafe zaprasza 18 września na spotkanie z Joanną Gierak-Onoszko, autorką książki 27 śmierci Toby’ego Obeda.

Joanna Gierak-Onoszko opowie, jak doszło do stworzenia systemu maltretowania dzieci w szkołach z internatem, jak ten system zwalił się i jak w Kanadzie przepracowuje się konflikt pamięci między potomkami osadników i rdzennych plemion, czym jest życie w wielokulturowym Toronto. Czy państwowa machina może wyleczyć prywatną traumę, co dzieje się z rodzinami ocalonych, jak biali kapitalizują kulturę rdzennych plemion, a jednocześnie odsuwają je poza struktury ekonomicznie? I jakie jest w tym miejsce polskiej dziennikarki, czym jest dla niej podróż w poszukiwaniu tematu i jakie miejsce może zająć w spolaryzowanym społeczeństwie przybysz z Europy? Porozmawiamy też o tym, jak pisać, żeby debiut reporterski okazał się prawdziwą petardą. Spotkanie poprowadzi Paulina Małochleb.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.