Szama Movie Festival

Festiwale i przeglądy filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 14 września 2019, 15:30

Pierwszy w Krakowie festiwal, który łączy dobre kino z dobrym jedzeniem – Szama Movie Festival! W Strefie Szama będziecie mogli zasmakować w potrawach z aż 15 food trucków. W Strefie Movie przygotowaliśmy dla Was pyszną rozrywkę: filmy dla dzieci przez cały dzień i cztery seanse – wybornie smakowite filmy w tematyce około-kulinarnej:

14 września
15.30 Noma: my perfect storm 
17.30 Knife skills 

15 września
15.30 Bracia Roca na tureckim szlaku
18.00 Chef Flynn – najmłodszy kucharz świata

Choć cena za seans to 15 zł, to w praktyce wynosi ona tylko 7,50 zł! Jak to możliwe? Każdy bilet wymieniamy na kupon o wartości 50% biletu do wykorzystania w food truckach w Strefie Szama.
Przyjdź, jedz i oglądaj!

Noma: My Perfect Storm
reż. Pierre Deschamps, Wielka Brytania 2015, 93’
Poznajcie najlepszą restaurację świata i dajcie się porwać historii człowieka, który ją stworzył - René Redzepim! Noma, mieszcząca się w starej dzielnicy Kopenhagi, wyróżniona dwiema gwiazdkami Michelin, czterokrotnie zwyciężała w prestiżowym rankingu The San Pellegrino World’s 50 Best Restaurants.

Knife Skills
Reż. Thomas Lennon, USA 2017, 40 min.
Zobaczcie film nominowany do Oscara w kategorii najlepszy dokument krótkometrażowy! To inspirująca opowieść o niezwykle ambitnym pomyśle na restaurację, która ma nie tylko podejmować gości na najwyższym poziomie, ale też dać nowe, lepsze życie ludziom, którzy ją współtworzą.

Bracia Roca na tureckim szlaku / The Turkish Way
reż. Luis González, Hiszpania, 2016, 86'
Chcielibyście spędzić pięć tygodni w kolebce jednej z najstarszych kuchni świata? Zapraszamy do Turcji wraz ze słynnymi restauratorami – braćmi Roca, którzy udają się w podróż na Półwysep Anatolijski, by zgłębić tajniki sztuki kulinarnej.

Chef Flynn
reż. Cameron Yates, USA 2018, 83’
Flynn McGarry jako 16-latek znalazł się na okładce The New York Timesa jako genialny kucharz, a jako 19-latek otworzył własną restaurację. Zapowiada się na klasyczny american dream, historię samorodnego talentu i pasji? Uwierzcie, że oprócz tego to równocześnie rzecz o rodzicielstwie i skomplikowanych rodzinnych relacjach – trzyma w napięciu niczym thriller psychologiczny!

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.