#opartenafaktach: spotkanie z Jarosławem Królewskim

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • niedziela, 29 września 2019, 20:00

Stowarzyszenie Re-Prezentacje w ramach cyklu #opartenafaktach zaprasza na spotkanie z Jarosławem Królewskim – jednym z właścicieli Wisły Kraków, który stał się główną twarzą i symbolem ratowania tego klubu przed upadkiem. Spotkanie odbędzie się 29 września o godzinie 20.00 w Plenerach (ul. Focha 41). Rozmowę poprowadzi Michał Trela, dziennikarz Przeglądu Sportowego.

Dlaczego zaangażował się w tę misję? Jak przejmowano Wisłę z rąk poprzednich właścicieli? Kim był tajemniczy Vanna Ly? Jak wyglądają dzisiejsze relacje klubu z miastem i środowiskiem kibiców? Co dalej z Wisłą? Czy istnieje złoty środek na uzdrowienie polskich klubów? Formuła wydarzenia przewiduje rozmowę gościem oraz udział publiczności w dyskusji. Całość potrwa około 60 minut.

Wstęp wolny, obowiązują bezpłatne wejściówki do pobrania tutaj: https://evenea.pl/event/krolewski/

Spotkanie będzie kolejnym krokiem w dyskusji o przenikaniu się piłki nożnej z ważnymi tematami społecznymi, którą Stowarzyszenie Re-Prezentacje rozpoczęło, goszcząc Szymona Jadczaka podczas tegorocznego Festiwalu NON-FICTION. Jego reportaż o środowisku kiboli Wisły Kraków wstrząsnął opinią publiczną i polską piłką.

Jarosław Królewski – jeden z właścicieli klubu piłkarskiego Wisła Kraków, prezes zarządu Synerise S.A., jednej z najszybciej rozwijających się spółek technologicznych na świecie w dziedzinie sztucznej inteligencji i big data. Wykładowca i pracownik naukowy na uczelni AGH. Laureat licznych, prestiżowych konkursów międzynarodowych i krajowych (m.in. paszport Prezydenta RP), takich jak np.: tytuł partnera roku 2017, 2018 Microsoft; tytuł jednego z 30 najbardziej perspektywicznych przedsiębiorców technologicznych na świecie wg. Ernst and Young; laureat plebiscytu New Europe dla najbardziej innowacyjnych spółek w Europie, organizowanym przez Google, Res Publica, Financial Times.

Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu #opartenafaktach, organizowanego przez Stowarzyszenie Re-Prezentacje (m.in. Festiwal Reportażu NON-FICTION).

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.