Edukacyjne wycieczki rowerowe

Pozostałe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Wydział Gospodarki Komunalnej UMK zaprasza na pierwszą październikową edukacyjną wycieczkę rowerową. Organizowana we współpracy ze Stowarzyszeniem Kraków Miastem Rowerów, przejażdżka będzie doskonałą okazją, by w przyjaznym otoczeniu nauczyć się, jak bezpiecznie i przyjemnie poruszać się rowerem po Krakowie. Trasa pierwszej październikowej wycieczki przebiegać będzie przez Stare Miasto, Krowodrzę i Łobzów. Dla każdego uczestnika wycieczki przewidziano drobny rowerowy upominek!

W ostatnich latach w Krakowie przybywa rozwiązań mających ułatwić sprawne i bezpieczne przemieszczanie się rowerzystów po mieście, takich jak: kontrapasy, śluzy rowerowe, pasy filtrujące, pasy dla rowerów, strefy uspokojonego ruchu. Jeśli nie wiesz, gdzie możesz je spotkać i jak należy z nich korzystać, nasza wycieczka jest stworzona z myślą o Tobie! Ponadto, jeśli chcesz usystematyzować wiedzę m.in. na temat: przepisów ruchu drogowego dotyczących rowerzystów, w tym zasad ruchu w ruchu ogólnym, kwestii pierwszeństwa w obrębie przejazdu dla rowerów, na ciągach pieszo-rowerowych i skrzyżowaniach równorzędnych, zasad ruchu wokół i po Rynku Głównym oraz jazdy po ulicach z torowiskiem...i wiele, wiele więcej – zapraszamy serdecznie na naszą rowerową wycieczkę z własnym rowerem (bądź rowerem z wypożyczalni)! Zaplanowane trasy są łatwe, wiodą w większości po płaskim terenie i w znacznym stopniu korzystają z infrastruktury rowerowej. Podstawowe umiejętności rowerzysty oczywiście obowiązkowe.

Ostatnie edukacyjne wycieczki w tym roku odbędą się:

  • 13 października, godz. 14.30, miejsce zbiórki: kładka o. Bernatka od strony Podgórza, trasa: Rynek Podgórski – Stare Podgórze – Płaszów (zapisy do 11 października do godz. 15.00)
  • 20 października, godz. 11.00, miejsce zbiórki: plac Wszystkich Świętych przed budynkiem Magistratu, trasa: Stare Miasto – Os. Oficerskie – Rakowice – Olsza – Wieczysta – Dąbie (zapisy do 18 października do godz. 15.00)
  • 27 października, godz. 11.00, miejsce zbiórki: rondo Mogilskie, dolna płyta, trasa: Stare Miasto i Stare Podgórze (zapisy do 25 października do godz. 15.00).

Wycieczki prowadzą świetnie przygotowani członkowie Stowarzyszenia Kraków Miastem Rowerów.
Liczba miejsc na wycieczkę jest ze względów organizacyjnych limitowana, a o zapisie decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia można nadsyłać na adresy e-mailowe: natalia.slowinska@um.krakow.pl oraz joanna.majdecka@um.krakow.pl. Zapraszamy także do kontaktu telefonicznego pod numerami tel. 12 616 78 24 oraz 12 616 87 70.
Potwierdzeniem udziału w wycieczce jest informacja zwrotna ze strony przedstawiciela Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Krakowa.

udostępnij

więcej

Położenie na mapie

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.