Memoriał Władysława Bajorka w zapasach

Wydarzenia sportowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 26 października 2019, 09:00

Klub Sportowy Bieżanowianka zaprasza na kolejną edycję historycznego, jesiennego Memoriału Władysława Bajorka w Zapasach. Wydarzenie poświęcone pamięci Władysława Bajorka – wybitnego polskiego zapaśnika, pierwszego Mistrza Polski w Zapasach z Krakowa, odbędzie się 26 października w Małej Hali TAURON Areny Kraków.

Kategorie wiekowe: dzieci, młodzicy, kadeci. Szczegółowe informacje dotyczące Memoriału organizatorzy podadzą wkrótce. Turniej jest organizowany we współpracy z Miastem Kraków – Zarządem Infrastruktury Sportowej w Krakowie. Strona klubu: www.biezanowianka.pl

Historia Memoriału

Turniej zapaśniczy w stylu klasycznym, poświęcony pamięci Władysława Bajorka, wybitnego polskiego zapaśnika z Krakowa. Historia Turnieju sięga roku 1973 kiedy tuż po śmierci Mistrza, pierwszą jego edycję zorganizowano w Hali Wandy Kraków. Turniej ten zawsze organizowany był przez krakowskie środowisko zapaśnicze m.in. na obiektach krakowskiej Korony, AWF Kraków a także 125 metrów pod powierzchnią ziemi – w komorze „Warszawa” Kopalni Soli Wieliczka (1996). W latach 80 i 90 ubiegłego stulecia Memoriał Władysława Bajorka był najbardziej prestiżową imprezą zapaśniczą w kraju. Na przestrzeni lat, w kolejnych edycjach Memoriału udział brali niemal wszyscy najwięksi polscy zapaśnicy, w tym medaliści olimpijscy.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.