Flute Infinity Project

Muzyka klasyczna

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 6 września 2019, 18:00

6 września o godz. 18.00 w Teatrze Słowackiego odbędzie się koncert Flute Infinity Project promujący album Infinity.

Flute Infinity Project
Natalia Jarząbek
- flet
Emmy Wils
- fortepian
W programie:
I. Clarke Hypnosis
I. Clarke The Great Train Race
F. Chopin - Etiuda f-moll op. 25 nr 2 (transkrypcja na flet i fortepian)
F. Chopin - Etiuda a-moll op. 10 nr 2 (transkrypcja na flet i fortepian)
D. Arnauts Weird Bird (polska premiera)
J. Rutter Suite Antique
A. Pasculli Pszczoły (transkrypcja na flet i fortepian)
M. Chyrzyński - Haiku nr 3 na flet solo (światowa premiera)
T. Mulleman Take My Breath Away (polska premiera)
T. A. Vitali - Chaconne g-moll  (transkrypcja na flet i fortepian)

Idea projektu Infinity narodziła się w związku z rezultatami pracy Natalii Jarząbek podczas studiów w klasie fletu prof. Barbary Świątek-Żelaznej w Akademii Muzycznej w Krakowie. Natalia potrafi zastosować technikę oddechu permanentnego prawie niesłyszalnie i niezauważalnie, czyniąc to w sposób płynny i naturalny. Osiągnięcie to zostało szybko docenione i wyróżnione. W roku 2017 Natalia i prof. Barbara Świątek-Żelazna otrzymały prestiżową Nagrodę Województwa Małopolskiego Ars Quaerendi w kategorii „Mistrz -Uczeń” w celu napisania podręcznika do nauki oddechu permanentnego oraz nagrania płyty CD z utworami, w których zastosowanie tej techniki pozwoliło na uzyskanie szczególnych efektów artystycznych. Partia fletu została wykonana przez Natalię, natomiast partia fortepianu – przez Emmy Wils, absolwentkę Królewskiego Konserwatorium Muzycznego w Brukseli.

Nazwa projektu – Infinity – symbolizuje zarówno niekończące się możliwości utrzymywania dźwięku, jak również nieograniczone walory fletu jako instrumentu muzycznego. Repertuar zawarty na płycie jest bardzo zróżnicowany: zawiera utwory na flet, a także dokonane przez Natalię Jarząbek transkrypcje utworów przeznaczonych w oryginale na fortepian, skrzypce, lub na oba te instrumenty. Bardzo istotnym walorem płyty jest obecność na niej nowo powstałych kompozycji napisanych specjalnie z myślą o projekcie Infinity.

Płyta została nagrana i wydana przez prestiżowe wydawnictwo DUX. Nagrania odbyły się w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach w październiku 2018 roku.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.