Sentymentalny Świat: Halina Frąckowiak

Muzyka rozrywkowa

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • poniedziałek, 23 września 2019, 18:00

„Ponad 50 lat na scenie, niezmiennie piękna, pełna energii, zachwycająca. Pierwszym gościem po wakacyjnej przerwie w cyklu Sentymentalny Świat, będzie Halina Frąckowiak. Zapraszamy na niezapomniany wieczór, który poprowadzi Łukasz Lech.

Halina Frąckowiak debiutowała w 1963 roku na Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie, konkurując z Czesławem Niemenem, Zdzisławą Sośnicką i Krzysztofem Klenczonem. Tam została laureatką tak zwanej Złotej Dziesiątki.

Piosenkarka nagrała ponad 20 płyt, a swoje największe przeboje wylansowała we współpracy z takimi zespołami, jak Czerwono-Czarni, Grupa ABC, Tarpany czy Drumlersi. Cała Polska do dzisiaj nuci takie utwory, jak Za mną nie oglądaj się, Napisz, proszę, Czekam tu czy też Ktoś.

W 1972 rozpoczęła karierę solową. Kilkakrotnie wygrała plebiscyt na najpopularniejszą piosenkarkę, brała udział w zagranicznych festiwalach (Ostenda, Rostock, Drezno), gdzie otrzymała najważniejsze wyróżnienia i nagrody, m.in. „Złoty Mikrofon” Polsko-Amerykańskiej Agencji Artystycznej.

W trakcie swojej kariery zagrała setki koncertów w Polsce, krajach Europy, Stanach zjednoczonych i Kanadzie”.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.