„Drzewołazki” i „365 drzew” – spotkanie z Cecylią Malik

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 28 września 2019, 17:00

Antykwariat Abecadło zaprasza na spotkanie promujące książki Cecylii Malik Drzewołazki i 365 drzew. Cecylia Malik – artystka, aktywistka i doświadczona drzewołazka – podpowie wam, jak wejść na pierwszy konar i zaprzyjaźnić się z drzewami. Spotkanie odbędzie się 28 września o godz. 17.00.

Wydarzenie realizowane jest w ramach projektu Fundacji Miasto Literatury pt. Krakowskie księgarnie na medal. Wydarzenie współfinansowane jest ze środków Miasta Krakowa.

O książce Drzewołazki:

Na podwórku pod blokiem Anielki i Antosi rośnie potężny jesion. Pewnego dnia w jego gałęziach zjawia się zagadkowa postać – to nieustraszona drzewołazka Ludka. Wraz z nią dzieci odkrywają, ile tajemnic i skarbów kryje się w koronach drzew: jesion to świetna kryjówka, z wierzbowych witek powstają bransoletki o magicznych właściwościach, a z kwiatów akacji można usmażyć najprawdziwsze placki. Tymczasem na drzewo rosnące na podwórku czyha niebezpieczeństwo…

O książce 365 drzew:

365 drzew to akcja artystyczna, performens w przestrzeni publicznej i fotografia. „Począwszy od 25 września 2009 roku przez rok codziennie wspinałam się na jedno drzewo. Tak powstał niezwykły cykl 365 drzew, dla którego inspiracją była powieść Italo Calvino z 1957 roku Baron drzewołaz. Akcja trwała równo rok, czyli 365 dni, w czasie, w którym zdobyłam 365 drzew, za każdym razem inne. Jest to mój pamiętnik, ale też prywatna rebelia, mały bunt. Zdjęcia dokumentujące performance tworzą pewnego rodzaju kalendarz, pamiętnik pokazujący upływ czasu i zmiany pór roku” – mówi autorka. Rezultatem projektu jest 365 barwnych fotografii. A także album wydany przez fundacje Bęc Zmiana.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.