Franciszek Pospieszalski Sextet w Alchemii

Muzyka rozrywkowa

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • środa, 2 października 2019, 21:00

Franciszek Pospieszalski Sextet to wyjątkowa mieszanka polskich muzyków młodego pokolenia, którzy w poszukiwaniu nowych inspiracji oraz w celu poszerzania horyzontów sztuki wyjechali na studia do Rhythmic Music Conservatory w Kopenhadze.

Skład zespołu jest niekonwencjonalny, a inspiracje sięgają od muzyki klasycznej poprzez muzykę rockową, jazz i muzykę improwizowaną. Franciszek Pospieszalski pozwolił w swoich kompozycjach zawrzeć polską duszę, niecierpliwą ciekawość świata oraz bezkompromisowość, w niełatwych czasem „kontrowersyjnych” brzmieniach sześcioosobowego składu. Można powiedzieć, że zespół jest złożony z dwóch triów, dając tym samym drapieżne brzmienie poprzez dwa zestawy perkusyjne, dwa saksofony, nord electric piano i kontrabas.

Skład zespołu:
Marek Pospieszalski – saksofon altowy,
Jędrzej Łagodziński – saksofon tenorowy,
Grzegorz Tarwid – fortepian, nord,
Szymon Pimpon Gąsiorek – perkusja, media elektroniczne,
Albert Karch – perkusja,
Franciszek Pospieszalski – kontrabas, kompozycje.

Koncert promuje znakomicie przyjętą, debiutancką płytę sekstetu 1st Level. Album złożony jest z autorskich kompozycji z pogranicza jazzu, improwizacji oraz klasycznej muzyki współczesnej, pojawią się również nowe kompozycje nie ujęte jeszcze na żadnym albumie”.

udostępnij

więcej

Miejsce wydarzenia

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.