Chłopcy z Placu Broni - koncert symfoniczny Sings & Strings

Muzyka rozrywkowa

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

W ramach obchodów 70-lecia Nowej Huty w Nowohuckim Centrum Kultury odbędą się dwa wyjątkowe koncerty zespołu Chłopcy z Placu Broni. Zespół wraz z chórem God's Property oraz kwartetem Altra Volta wykona utwory skomponowane przez tragicznie zmarłego w 2000 roku lidera zespołu Bogdana Łyszkiewicza.

"Chłopcy z Placu Broni są związani z Nową Hutą i Nowohuckim Centrum Kultury od samego początku swojego istnienia, czyli od 1987 roku" - mówi lider grupy, Franz Dreadhunter - "Tym większą przyjemność sprawi nam wystąpienie przed państwem podczas tego jubileuszu!".

God’s Property – założony w 2006 r. w Tychach chór gospel. Na koncie ma współpracę z wieloma gwiazdami tegp nurtu, m. in. Peterem Francisem, Karen Gibson oraz Ruth i Emmanuelem Waldron.

Altra Volta – jeden z najbardziej wszechstronnych kwartetów w kraju, wykonujący muzykę klasyczną, współczesną, filmową, folkową, rozrywkową i improwizowaną. Powstał w 1998 r. w Katowicach. Tworzą go skrzypkowie: Jacek Dzwonowski i Leszek Sojka, altowiolistka Aleksandra Marko-Lech oraz wiolonczelista Michał Lech – absolwenci Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

Wstęp na podstawie zaproszeń - do odbioru w kasie NCK w połowie września.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.